Home ARCHIWUM ARCHIWUM 2011/2012
2011_2012
Klasy wojskowe na ,,wysokościach"... PDF Drukuj Email

22 czerwca uczniowie klas liceum wojskowego odbyli zajęcia, dosłownie w powietrzu, w parku linowym w Korzonkowie. Podzieleni na drużyny najpierw musieli pokonać trasę średnią, tj. prawie 800 metrów różnych przeszkód w powietrzu, a także 7 tyrolek. Uczniowie klasy II, którzy rok temu zaliczyli  trasę  średnią, tym razem zmagali się z własnymi słabościami na trasie ciężkiej. Najwyższy punkt mieści się na wysokości 17 metrów, a najdłuższa tyrolka ma 210 metrów. Wszyscy uczniowie zaliczyli, przeszli ustalone dla nich trasy.

 

Więcej…
 
Egzamin klas wojskowych 2012. PDF Drukuj Email

13 czerwca w godzinach popołudniowych klasy I LO woj. a, I LO woj b, II LO woj zdawały egzamin z samoobrony, wybranych technik interwencyjnych, walki wręcz, czarnej taktyki oraz strzelectwa bojowego. Dla uczniów klasy II było to podsumowanie dwuletniego szkolenia, które nie wszyscy przetrwali. Z kolei uczniowie dwóch klas pierwszych zakończyli pierwszy etap cyklu szkoleniowego.

Klasa druga musiała zaliczać następujące zagadnienia:

  • psychologiczne aspekty samoobrony i walki wręcz.
  • podstawy samoobrony w sytuacjach realnego zagrożenia.
  • wybrane techniki interwencji w działaniach indywidualnych i grupowych.
  • aspekty obrony przed napastnikiem nieuzbrojonym.
  • aspekty obrony przed napastnikiem uzbrojonym w pałkę, broń sieczną.
  • podstawy strzelectwa dynamicznego przy użyciu: kbk AKMS, P-98, GLOCK, PM-GLAUBERYT.
  • czarna taktyka.
Więcej…
 
AKCJA PDF Drukuj Email

Szkolne Koło PCK bierze udział w Akcji "Wyprawka dla żaka" w markecie TESCO w dniach 17-19 sierpnia br.

Poszukujemy młodzież naszej Szkoły chętną do udziału w zbiórce tzn. w zachęcaniu klientów TESCO do udziału w zbiórce art. szkolnych. Czas stania w sklepie 2 godz. i 2 osoby naraz. Osoby chętne prosimy o zgłaszanie się z podaniem czasu stania w sklepie na e-mail PCK: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Z góry dziękujemy i zapraszamy do udziału w Akcji!!!

 

 
Akcja – Zbieramy pieniądze dla chorych dzieci PDF Drukuj Email

Dnia 28 czerwca br. nauczyciel j. angielskiego przy Zespole Szkół Rolniczych p. Łukasz Korcz przeprowadził z młodzieżą z klasy wojskowej zbiórkę pieniędzy na rzecz braci Michała i Piotra Staniszewskich chorujących na zanik mięśni. Chłopcom są potrzebne cały czas leki do respiratora. Zbieranie odbyło się na placu przy targowisku pod opieką Polskiego Czerwonego Krzyża. Nauczyciel zgromadził jajka od sponsora i można było rzucić w niego jajkiem w zamian za wrzucenie 3 zł do puszki. W ten sposób dzięki hojności średnian udało się zebrać 600 zł. Dziękujemy młodzieży, nauczycielowi i średzianom za wsparcie!!!

 

Więcej…
 
TERMINARZ EGZAMINÓW POPRAWKOWYCH ROK SZKOLNY 2011/2012 PDF Drukuj Email

Harmonogram poniżej.

 

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 20