Home ARCHIWUM ARCHIWUM 2016/2017 OGÓLNE Spotkanie z Policjantem
Spotkanie z Policjantem PDF Drukuj Email

15 listopada 2016 roku odbyło się spotkanie klas pierwszych gimnazjum z policjantem KPP w Środzie Wlkp. - p. Natalią Nowak na temat "Cyberprzemocy".

Pani policjant przedstawiła uczniom zagrożenia wynikające z korzystania z inernetu oraz zwróciła uwagę na konieczność zachowania szczególnej ostrożności w kontaktach przez internet z innymi osobami. Sporo miejsca w swojej prelekcji pani Natalia Nowak poświęciła odpowiedzialności młodzieży za słowa i publikacje w internecie, Słuchacze dowiedzieli się jak ważne jest stosowanie zasady "przeczytaj dwa razy, zanim wyślesz", albo "zastanów się czy chciałbyś otrzymać taką wiadomość". Dowiedzieli się również, że każdy wpis, każde logowanie, czy wysłana wiadomość pozostawia ślad, który można sprawdzić. Nikt w sieci nie jest anonimowy. Bardzo ważne jest stosowanie zasady ograniczoneggo zaufania w stosunku do osób w sieci.

Po przedstawionej prelekcji uczniowie mogli zadawać pytania i podejmować dyskusję.

Było to pierwsze spotkanie z cyklu: "Bezpiecznego internetu", kolejne spotkania dla innych klas odbędą się w późniejszym terminie.