Home ARCHIWUM ARCHIWUM 2016/2017 OGÓLNE Klasy patronackie CLAVEY w Zespole Szkół Rolniczych
Klasy patronackie CLAVEY w Zespole Szkół Rolniczych PDF Drukuj Email

3 marca b.r. w Zespole Szkół Rolniczych w Środzie Wlkp. odbyło się kolejne spotkanie z przedstawicielami firmy CLAVEY w sprawie klas patronackich. Firma CLAVEY obejmie patronatem dwie klasy szkoły branżowej I stopnia o kierunkach blacharz samochodowy i elektromechanik.

CLAVEY to międzynarodowa grupa przedsiębiorstw z branży Automotive z 30-letnią tradycją firmy rodzinnej z korzeniami w Braunschweig w Niemczech, reprezentowana w Polsce przez Clavey Maintenance Service Sp. z o.o. oraz Clavey Personal Power Sp. z o.o.. Największym kapitałem firmy są wysoko wykwalifikowani specjaliści, ich wiedza i kompetencje.

Pracownikom gwarantowana jest możliwość doskonalenia zawodowego i uczestniczenia w innowacyjnych projektach i szkoleniach, jak i poznawanie najnowszych technologii w branży Automotive. Clavey stawia na wzajemny szacunek i wspiera indywidualny rozwój każdej osoby z zespołu.

Współpracuje z prestiżowymi firmami z branży Automotive, takimi jak Volkswagen i Porsche.

Zatrudnia przede wszystkim mechaników, elektromechaników i automatyków do działów Utrzymania Ruchu i Technicznego Zarządzania Obiektami, a także oferuje pracę wykwalifikowanym blacharzom i bojlarzom.

Dodatkowym atutem jest znajomość języka niemieckiego, który jest przepustką do ciekawych wyjazdów zagranicznych, zdobywania nowych doświadczeń i atrakcyjnych zarobków.

W najbliższym czasie firma planuje dalszy rozwój i powiększenie załogi, stąd wizyta w szkole. Celem spotkania było zwiedzenie warsztatów i pracowni szkolnych oraz ustalenie form i warunków współpracy. Strony ustaliły, że przez pierwsze dwa lata zajęcia praktyczne odbywać się będą w pracowniach i warsztatach szkolnych, a w trzecim roku w firmie.

Firma CLAVEY obejmie patronatem dwie klasy szkoły branżowej I stopnia o kierunkach blacharz samochodowy i elektromechanik. Uczniowie, którzy podejmą naukę w zawodzie blacharz samochodowy, otrzymają dodatkowo uprawnienia bojlarskie. Wówczas staną się specjalistami do spraw usuwania wgnieceń karoserii samochodowych techniką PDR. Z kolei elektromechanicy otrzymają uprawnienia elektryczne SEP do 1 kV i dodatkowe możliwości kształcenia mechatronicznego. Kolejnym atutem, przemawiającym z podjęciem nauki w klasach patronackich, są przewidziane stypendia dla uczniów za najlepsze wyniki w nauce. Podczas spotkania poruszony został również temat konieczności doposażenia pracowni elektrotechniki w ZSR.

Wspólne kształcenie ZSR i CYAVEY pozwoli przygotować prawdziwych fachowców w swojej dziedzinie. Firma CLAVEY, współpracująca z prestiżowymi firmami branży automotive, takimi jak Volkswagen czy Porsche, wyraża chęć zatrudnienia absolwentów klas patronackich.

CLAVEY zaprasza przyszłych absolwentów gimnazjów na Drzwi Otwarte Zespołu Szkół Rolniczych, które odbędą się 8 kwietnia. Można będzie otrzymać fachowe informacje od przedstawicieli firmy oraz drobne upominki.