Home Biblioteka
Biblioteka PDF Drukuj Email
Spis treści
Biblioteka
Multimedialne Centrum Informacji
Nowości biblioteczne
Wszystkie strony

 

 

 

Z biblioteki mogą korzystać uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły oraz rodzice.

 

Godziny otwarcia biblioteki szkolnej:

Poniedziałek

745  - 1400

Wtorek

745  - 1430

Środa

745  - 1400

Czwartek

745 - 1400

Piątek

745 - 1430

 

Księgozbiór biblioteki liczy ponad 17 000 woluminów. Gromadzimy literaturę piękną i pozycje ze wszystkich dziedzin wiedzy. Wydzielony jest księgozbiór podręczny zawierający encyklopedie ogólne i specjalne, słowniki językowe i rzeczowe, albumy malarstwa oraz inne pozycje z różnych dziedzin wiedzy.

Zbiory zostały sklasyfikowane według Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej. Do dyspozycji czytelników dostępne są katalogi:  alfabetyczny i systematyczny (rzeczowy) książek w wypożyczalni i czytelni oraz katalogi przedmiotowe kaset video i kaset magnetofonowych, a także kartoteki zagadnieniowe. Od marca 200 r. tworzona jest komputerowa baza zbiorów.

W stałej prenumeracie biblioteki znajduje się ok. 23 tytułów  czasopism  przeznaczonych dla uczniów i nauczycieli.

Gromadzimy również kasety video - są to głównie filmy i audycje edukacyjne, a także - od niedawna -mulimedialne programy edukacyjne. Młodzież ma również możliwość korzystania z zasobów Internetu, dzięki wyposażeniu pracowni medialnej w osiem stanowisk komputerowych z dostępem do sieci.

Obecnie zbiory biblioteki są w trakcie komputeryzacji, pracujemy na programie komputerowym MOL OPTIVUM.

 


 

Multimedialne Centrum Informacji

 

W kwietniu 2003 roku  powstało w bibliotece szkolnej Multimedialne Centrum Informacji, sfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Europejskiego. Początkowo otrzymaliśmy 4 stanowiska komputerowe a w listopadzie 2005 roku otrzymaliśmy dalsze cztery stanowiska.

Obecnie Centrum wyposażone jest w osiem komputerów, drukarkę laserową, skaner.

 

 

Multimedialne Centrum Informacyjne kształci umiejętności informacyjne uczniów i nauczycieli. Umożliwia i wspiera proces ustawicznego kształcenia się i samokształcenia uczniów, nauczycieli, a także społeczności lokalnej.  Wspomaga proces integracji młodzieży w aspekcie różnic kulturowych i intelektualnych.

Stanowiska komputerowe wykorzystywane są przez użytkowników do pracy indywidualnej  oraz podczas zajęć lekcyjnych.

Uczniowie korzystają z Centrum w godzinach pracy biblioteki szkolnej.


 

Nowości biblioteczne

 

 

Książka ma na celu pokazanie jak najlepiej można poznać świat roślin i tym samym pomóc rozwiązać problemy z jakimi spotykamy się z racji posiadania zielonych "przyjaciół" w naszych domach. Jesteśmy przekonani, że przy pomocy tej książki wszyscy jej czytelnicy staną się miłośnikami roślin doniczkowych. Otworzy ona przed nami zadziwiający świat roślin, pomoże lepiej poznać ich charakterystykę, właściwości ekologiczne, warunki bytowania a także wybrać właściwe gatunki dla naszych pomieszczeń

 

„Polaków dzieje malowane” jest efektownym połączeniem albumu z polskim malarstwem historycznym, popularną książką historyczną i atlasem historycznym. Publikacja została zaprojektowana w taki sposób, aby każdy obraz można było dokładnie obejrzeć, poznać jego historię oraz tło historyczne przedstawianych na nim wydarzeń.
W publikacji skomentowano najdonioślejsze wydarzenia z dziejów Polski przedstawione przez mistrzów pędzla z różnych epok. Książka została skonstruowana zgodnie z chronologią wydarzeń, które prezentują obrazy, a nie z czasem ich powstania.


- reprodukcje w dużym powiększeniu
- kolorystyka odpowiadająca oryginałom
- spisy występujących postaci na obrazach, co pozwala zidentyfikować każda postać
- informacje o powodach powstania obrazów oraz
- rola w świadomości narodowej
- ciekawostki dlaczego umieszczono postacie fikcyjne
- komentarz historyczny opatrzony bogatą ikonografią
- ponad 260 ilustracji
- mapa (64)
- kalendarium (48)
- zawiera ilustracje do komentarza historycznego (stroje, uzbrojenie, rysy twarzy znanych postaci)
- interesująca i przystępna forma książki napisana przez historyków oraz historyków sztuki, m.in. takie autorytety, jak: profesor Janusz Tazbir, dr Julia Tazbir, profesor Jan Wimmer, profesor Tadeusz Cegielski, Anna Król, dr Jerzy Żmudziński.

 

Wydawnictwo: OPERON Oprawa: Kartonowa Format: 17.0x24.0cm Ilość stron: 384 Rok wydania: 2009 ISBN: 978-83-7461-939-4 EAN: 9788374619394 Nasze vademecum maturalne pozwoli w łatwy i szybki sposób powtarzać wybrane zagadnienia. Publikacja ma atrakcyjną, przejrzystą szatę graficzną, a jej treść jest wzbogacona licznymi schematami, ilustracjami i przykładowymi zadaniami. Publikacja jest pomocna w przygotowaniach do obu poziomów - rozszerzonego i podstawowego. Vademecum przygotowaliśmy z 8 przedmiotów: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie, biologii, chemii, geografii, matematyki oraz fizyki i astronomii. Nasze vademecum jest najczęściej wybierane przez maturzystów - przekonaj się, dlaczego!

 

Styczeń 2005 - Dalsze losy bohaterów znanych z powieści Wielki myk. Andrzej prosi Jankę o rękę. Małżeństwo bez ślubu kościelnego nie ma dla niej sensu, ale... przyjmuje oświadczyny. Gdy dowiaduje się, że Andrzej, wybitny programista, powiązany jest ze światem przestępczym i ma do-konać nielegalnej...