Home
Przełaje na medal PDF Drukuj Email

W środę 29 marca w parku "Łazienki" odbyły się biegi przełajowe z naszym udziałem. Były to zarazem Mistrzostwa Powiatu i dla nas mistrzostwa szkoły.

W relacji Mistrzostw Powiatu znakomicie spisali się złoci medaliści: Mateusz Kicki i Martyna Dubert a także niespodziewanie srebrna medalista Marta Zgolińska.

Martyna Dubert, uczennica klasy IC, rocznik 2004 (czyli rocznik klasy szóstej) zdecydowanie pokonała rywali w swojej kategorii wiekowej. Mateusz Kicki z klasy I MOR bez trudu zwyciężył kategorię klas pierwszych ponadgimnazjalnych. W biegu dziewcząt dla klas II i starszych sporą niespodziankę sprawiła Marta Zgolińska. W licznej stawce rywalek przybiegłą na metę  na drugiej pozycji. Na wyróżnienie zasługuje także biegowy debiut Szymona Stachowiaka z I TRŻ. Ukończył bieg na piątej pozycji. Długo zajmował drugą pozycję i dopiero na ostatnich metrach dał się wyprzedzić.

Wysokie lokaty zajęły uczennice klasy I C. Paula Hamrol w tym samym  biegu co Martyna Dubert,  dla rocznika 2004 zajęła szóste miejsce, także szósta była w biegu dla klas I i II Jolanta Ludwiczak. Finiszowała tuż za doborową stawką biegaczek. Za Jolą zmieściły się w pierwszej dziesiątce: Ola Konieczna, Magda Czwojdrak i Wiktoria Jankowiak. Wszystkie są uczennicami klasy IC.

W ramach biegów rozegrano także Mistrzostwa szkoły.  Najlepsi zostali nagrodzeni medalami.

Wśród gimnazjalistek najlepszą została Jola Ludwiczak przed Olą Konieczną (niespodzianka) i Magdą Czwojdrak.

W biegu dla klas I i II gimnazjalistów pierwsza trójka to: Piotr Tuliński, Aleksander Nowak i Kacper Stanisławski. Wśród trzecioklasistów pierwszy był Szymon Kawecki przed Dawidem Kujawą.   Wśród uczniów starszych najlepszy był Mateusz Kicki, drugi Szymon Stachowiak, a trzeci Kamil Kusza. Najlepsze dziewczęta to Marta Zgolińska przed Weroniką Górską - roczniki 1999-97 i Wiktoria Tabaczka  przed Patrycją Wojciechowska - bieg pierwszych klas.