Home
Festiwal biegowy w Koszutach PDF Drukuj Email

Z powodzeniem wzięli nasi uczniowie w Festiwalu Biegowym w Koszutach im Pawła Edmunda Strzeleckiego. Były to biegi sztafetowe na dystansie 10 x750m. Biegano wokół zabytkowego dworku należącego niegdyś do przodków polskiego podróżnika.  Skład sztafety stanowiło pięć dziewcząt i pięciu chłopców z danego typu szkoły.

Gimnazjum Nr 3 w Środzie reprezentowały dwie sztafety. Obie oparte o klasę sportową Ic. Pomimo różnicy wieku nasza sztafeta odniosła zwycięstwo, które na przedostatniej zmianie zdobyła Wiktoria Jankowiak. Od samego początku, czyli od biegu Joli Ludwiczak nasza sztafeta podążała tuż za sztafetą ZSA opartą o trenujące biegi dziewczęta. Zacięta pogoń przez osiem zmian  za nimi zakończyła właśnie Wiktoria, która zdobyła przewagę ok 40m. Tej szansy nie zmarnował Jakub Waszak i na mecie zameldował się jako pierwszy. Sukces tym większy, że nasi gimnazjaliści przybiegli także przed wszystkimi sztafetami ponagimnazjalnymi. Biegi odbyły się ze startu wspólnego: gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

 

 

Skład sztafety:

 

1.Jolanta Ludwiczak Ic          3,00
zmiana dłuższa o 100m
2. Adam Waszak IIIb            2,22
3. Magdalena Czwojdrak Ic   2,34
4. Piotr Tuliński  Ic                2,33
5. Martyna Dubert Ic             2,33
6. Bartosz Cieśla Ia                2,19
7. Paula Hamrol Ic                 2,40
8. Michał Graczyk Ic              2,37
9. Wiktoria Jankowiak Ic       2,35
10. Jakub Waszak IIIb          2,32

Druga sztafeta  zajęła miejsce piąte. Pobiegła w składzie:

Martyna Kosmowska Ic,  Marek Cylka Ic, Zofia Stawicka Ic,  Wiktor Maćkowiak Ia, Joanna Duda Ic,  Kacper Stanisławski IIc,  Maria Sysak Ib, Jakub Dobroś IIc, Natalia Waleryszek Ib, Antoni Błochowiak Ic
rez: Kacper Pachura Ic

Sukces odnotowała sztafeta ZSR zajmując miejsce trzecie. Przez pierwszych parę zmian tasowała się również w walce o pierwsze miejsce. Pobiegła w składzie.

Weronika Górska ITRŻ, Łukasz Marcinkowski II TR, Wiktoria Tabaczka I TRŻ, Kamil Kusza IIIb, Natalia Stelmaszak IIIb, Szymon Stachowiak I TRŻ, Michalina Dłubała I TRŻ, Rafał Pawełczyk I TRŻ, Marta Zgolińska II LO, Mateusz Kicki I MOR

Rez: Patryk Toboła I TRŻ, Nicolas Łojewski I MOR, Krzysztof KatafiaszII LO