Home
Tenisowy Memoriał Miłosza Józefa Szczepańskiego PDF Drukuj Email

W niedzielę 8 kwietnia nasza szkoła była organizatorem Turnieju Tenisowego poświęconego pamięci wieloletniego i zasłużonego nauczyciela wychowania fizycznego w naszej szkole. Miłosz Józef Szczepański pracował w szkole w latach 1957 -1985, w pózniej do 1991, będąc już na emeryturze prowadził sekcję tenisa stołowego. Jego wychowankowie zdobywali wówczas medale Mistrzostw Poslki Szkół Rolniczych. Wcześniej wyszkolił między innymi pierwszą sredzka medalistkę mistrzostw Polski w lekkoaltetyce: Marię Piczułę.

Zdobyła ona w 1970 roku srebrny medal w biegu sztafetowym 4x100m. Później zdobywała jeszcze jak i inni wychowankowie wiele kolejnych medali Mistrzostw Polski. W międzyczasie prowadził  także szkolny zespół siatkówki kobiet grający w trzeciej lidze, a także szkolne zespoły koszykówki dziewcząt i chłopców. W 1966 roku zespół koszykarzy zdobył tytuł Mistrza Wielkopolski.  Był także zapalonym szachstą i organizatorem wszelkich rozgrywek sportowych.  Jego zasługą jest budowa przyszkolnego stadionu lekkoatletycznego.

 

W turnieju wzięło udział ponad trzydziestu tenisistów z całego województwa. Byli zawodnicy ligowi grający od pierwwzej do czwartej ligi.  Atrakcją była także występ Togoda Bolda. To  także aktualny obywatel POlski, mieszkaniec Poznania a wcześniej reprezentant Mongoli na Mistrzostwa Świata. Grając efektownie uchwytem piórkowym budził podziw widzów. 
Kategorię główną 16-50 lat wygrał nasz uczeń: Krzysztof Katafiasz ( III LO). Na czwartym miejscu wśród kobiet sklasyfikowano Magdę Wlazły ( I TRŻ).
Szczególnie cieszy fakt uczestnictwa w turnieju wychowanków Miłosza Józefa Szczepańskiego: absolwentów z lat osiemdziesiątych, wówczas reprezentantów szkoły w tenisie stołowym  (i nie tylko). Byli to Jacek Kozłowski, Robert Majocha i Tomasz Jaworski.