Home
Izolowanie DNA w Humanitarium we Wrocławiu. PDF Drukuj Email

Dnia 1 października grupa gimnazjalistów z klas 2 i 3  wyjechała na wycieczkę dydaktyczną do Humanitarium we Wrocławiu. Humanitarium jest to centrum nauki, którego celem są bliskie spotkania z nauką poprzez zabawę i atrakcyjny program edukacyjny, wykorzystujący interaktywne eksponaty i nowoczesne multimedia. Nasza grupa miała okazje zapoznać się z anatomią człowieka i jego funkcjonowaniem. Poznaliśmy jak działa serce i układ krwionośny, usłyszeliśmy własne tętno, sprawdziliśmy ogólna kondycję i giętkość organizmu. Gwoździem programu były zajęcia laboratoryjne, gdzie każdy samodzielnie mógł wyizolować i DNA z komórek cebuli. Oprócz pobytu w Humanitarium mogliśmy obejrzeć piękny Ogród Japoński w Parku Ślaskim oraz Stare Miasto na terenie którego szukaliśmy symboli miasta – krasnali.
Pełni wrażeń wróciliśmy do domu.