Home
Nagrody dla najlepszych uczniów klas wojskowych PDF Drukuj Email

Jak co roku uczniowie klas wojskowych najbardziej zaangażowani w działalność klas wojskowych, osiągający najlepsze wyniki w nauce są przez szkołę i współpracujące z nami Jednostki Wojskowe nagradzani.

Do tej pory nasza młodzież miała okazję wykonać skoki ze spadochronem, poczuć się jak pilot F-16 w Bazie na Krzesinach, rozwijać swoje umiejętności strzeleckie z weteranami Jednostek Specjalnych, latać samolotem  Cessna 152  nad naszą piękną Wielkopolską.

W tym roku grupa trzech uczniów klasy II liceum wojskowego miała przyjemność odbyć zajęcia w 31 Bazie Lotnictwa Taktycznego Poznań – Krzesiny. Wszystko w ramach ,,Dnia Pilota”.

Dzień rozpoczęty został od odprawy w Wieży Kontroli Lotów gdzie młodzi ludzie mogli zapoznać się ze służbą w tym odpowiedzialnym miejscu a dokładnie kontrolą ruchu lotniczego, sekcją odpowiedzialną za prognozy pogody a także łączności.

Następnie udaliśmy się do samego samolotu F-16 gdzie uzyskaliśmy wiele cennych i bardzo ciekawych informacji...

Dalej zostaliśmy skierowani do miejsca przede wszystkim bardzo ciekawego w Bazie, na symulatory; lotów i katapulty wspomnianego samolotu F-16. Jest tam co robić...

Ostatnim miejscem gdzie spędziliśmy czas był kompleks sportowy 31 Bazy, warunki do dbania o kondycje fizyczna mają żołnierze bardzo dobrą.

Zajęcia w Bazie były możliwe do realizacji dzięki bardzo dobrej współpracy naszej szkoły z 31 Bazą Lotnictwa Taktycznego za co dziękujemy.

Dalsze wspólne zajęcia planowane są na nowy rok szkolny!