Home
Nowa pracownia dla technikum technologii żywności! PDF Drukuj Email

Od niedawna uczniowie technikum technologii żywności maja możliwość odbywania zajęć praktycznych w nowej pracowni szkolnej. Dzięki dofinansowaniu, jakie szkoła otrzymała od organu prowadzącego uczniowie mogą wykonywać ćwiczenia praktyczne w pełni wyposażonej pracowni i przygotowywać się do zajęć praktycznych, które będą obywać w zakładach pracy. Posiadamy min.: stoły ze stali nierdzewnej, wiadra, miski, sita cedzaki stalowe, zestawy profesjonalnych noży, wagę elektryczną do 15 kg, termometr z sondą, kuchenki elektryczne z płytą ceramiczną indukcyjną, nadziewarka do kiełbas, pakowaczka próżniowa, miesiarka planetarna do ciast lekkich. W sali znajduje się również stanowisko laboratoryjne.

Stanowisko wyposażone jest w podstawowy sprzęt laboratoryjny służący do badania surowców i wyprodukowanych produktów spożywczych np. waga laboratoryjna, aparat Soxhleta- Henkla, eksykator, sterylizator, wirówka oraz drobny sprzęt laboratoryjny: pipety, zlewki itp.