Home
Warsztaty zdrowego żywienia PDF Drukuj Email

W piątek 12 stycznia uczniowie klasy 2 GiC wzięli udział w warsztatach  zdrowego żywienia i żywności. Z tej okazji mogli pod okiem fachowca Pani Niny Wrzaskowskiej sami przygotowywać posiłki, które w swoim składzie zawierały produkty zbożowe.

Uczniowie byli podzieleni na zespoły i każdy z nich przygotowywał inne danie na śniadanie, przystawkę, obiad lub deser.  W trakcie gotowania uczniowie poznawali nowe smaki produktów zbożowych, owoców, warzyw oraz ziół. Testowali co warto, ze sobą łączyć, aby nadawało to dobry smak potrawie, a także stanowiło piękny element dekoracyjny serwowanym daniom.

 

Podczas warsztatów uczniowie zdobywali nowe umiejętności dotyczące kuchcenia:) - prażenia orzechów, hartowania makaronu by się nie sklejał. Była to też dobra lekcja porządkowania po sobie i utrzymania czystości na stanowisku pracy, a więc trzeba było zmywać użyte naczynia – dla wielu to nowością – w końcu w domu są zmywarki i one robią to same! :) Nie zabrakło przy tym zabawy, a co za tym idzie radości, ale także i rozczarowań, gdy potrawa nie wyszła tak jak oczekiwali.

 

Warsztaty to dobra okazja do spędzania czasu w szkole -  w bardzo aktywnej formie, może dla niektórych to drzwi, które otworzą nowe perspektywy zainteresowań, a dla innych może to być  początek  kariery zawodowej – nasza szkoła w swojej ofercie  ma  Technikum Technologii Żywności.

Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z całą ofertą edukacyjną

na kolejny rok szkolny – już dziś!


Zespól Szkół Rolniczych – Era Technologii