Home
Aktywny początek roku umundurowanej młodzieży – zajęcia z żołnierzem GROM oraz praktyka w terenie. PDF Drukuj Email

Początek nowego 2018 roku to czas dalszych spotkań, szkoleń uczniów klas wojskowych, członków Związku Strzeleckiego ,,Strzelec” RP.

Jednym z ciekawszych i zapowiadających się ciekawie na przyszłość było spotkanie odbyte w środę 24 stycznia.

Uczniowie spotkali się z żołnierzem rezerwy legendarnej Jednostki Wojskowej GROM, który przedstawił wybrane karty historii CICHOCIEMNYCH oraz JWK Komandosów jak i początki samej jednostki. Andrzeja K. Kisiel – bo o nim mowa, jest autorem książki pod tytułem „Trzynaście moich lat w JW. Grom”.

Było to dla młodych ludzi pierwsze spotkanie z Żołnierzem GROM – u, nie ostatnie a to dlatego, że od marca ruszają zajęcia szkoleniowe z żołnierzami rezerwy, którzy swoje umiejętności zdobywali podczas służby właśnie w JW GROM.

Z kolei 19 stycznia na trasie Środa Wlkp. - Topola – Urniszewo – Staniszewo – Pławce – Środa Wlkp. odbył się marsz patrolowy. Warunki jeszcze zimowe sprzyjały tylko sprawdzeniu swoich ograniczeń oraz  praktycznemu sprawdzeniu swoich umiejętności z terenoznawstwa, taktyki zielonej i bytowania w terenie.

Zajęcia praktyczne zaliczone zostały przez wszystkich, a przebyte kilometry spowodowały, że po powrocie do domów odpoczynek był wskazany!

Dodajmy jeszcze, ze w tym tygodniu uczniowie klas wojskowych udają się na zajęcia w kolejne ciekawe miejsce, ale o tym za jakiś czas napiszemy...