Home
NOWOCZESNA PRACOWNIA MECHATRONIKI W ZESPOLE SZKÓŁ ROLNICZYCH PDF Drukuj Email

Od stycznia tego roku uczniowie ZSR pobierający naukę w zawodzie technik mechatronik odbywają kształcenie praktyczne w nowoczesnej pracowni mechatroniki. Stało się to możliwe dzięki dofinansowaniu, jakie szkoła otrzymała od organu prowadzącego.

Pomieszczenie pracowni zostało wyremontowane a stanowiska mechatroniczne wyposażone w nowoczesne komputery wraz z oprogramowaniem.

Obecnie pracownia dysponuje pełnym wyposażeniem do kształcenia w zawodzie technik mechatronik, zgodnie z podstawą programową. Uczniowie będą kształcić się na następujących stanowiskach : elektro - pneumatycznym, elektro – hydraulicznym, sterowania napędem elektrycznym, stanowisku czujników położenia, przekaźników, sortowania i transportu. Każde stanowisko zaopatrzone jest w sterowniki PLC firmy Siemens, które można programować na wiele sposobów.

Nie sposób również nie wspomnieć o stanowisku robotów edukacyjnych, umożliwiających naukę pisania programów komputerowych w takich językach jak C ++, PBASIC czy ARDUINO.

Wyposażenie dydaktyczne pracowni pozwala kształcić przyszłych fachowców poszukiwanych na lokalnym rynku pracy.