Home
Bardzo ciekawe stoisko ZSR na festynie w ,, Trójce’’ PDF Drukuj Email

Zdaniem organizatorów i uczestników festynu naukowego w ,, Trójce ‘’ stoisko ZSR  cieszyło się największym powodzeniem. Przybyli na festyn mogli zapoznać się z nowoczesnymi kierunkami kształcenia szkoły jak i również spróbować swoich sił podczas sterowania robotami.

Najbardziej oblegane przez uczniów przybyłych wraz z rodzicami były Roboty DOBOT i CrustCrawler. Uczniowie ZSR uczyli zainteresowanych jak nimi precyzyjnie sterować. Ze strony przybyłych rodziców padały nawet pomysły aby w Zespole Szkół Rolniczych realizować warsztaty z programowania czy Robotyki. Przy obecnym wyposażeniu pracowni mechatroniki ZSR jest to jak najbardziej możliwe. Zostały w tym względzie poczynione już wstępne ustalenia.

Nie sposób nie dodać, że kształceniem w zawodzie technik mechatronik i technik automatyk interesowali się również przybyli na festyn pracodawcy. Wyrażali chęć zatrudnienia dobrze wykształconych w tych zawodach absolwentów Zespołu Szkół Rolniczych.

Uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych - klasy patronackiej Firmy TFP z Dziećmierowa  w zawodzie technik mechatronik uczyli jak sterować robotami.