Home
Wycieczka do Szreniawy PDF Drukuj Email

W dniu 26.04.2018 klasa I TRŻ wraz z wychowawcą i drugim opiekunem udała się do Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. Uczniowie mieli okazję podziwiać eksponaty, których data produkcji sięga nawet XVIII wieku. Muzeum zawiera 20000 eksponatów, a obejście ich wszystkich zajęłoby dwa dni, dlatego pan przewodnik wybrał najciekawsze z nich. Uczniowie podziwiali między innymi: lokomobile, samoloty które służyły do wykonywania oprysków w rolnictwie i leśnictwie, sprzęt za pomocą którego wykonywano kiedyś żniwa, pierwsze ciągniki, pługi. Mieli też okazję zapoznać się z różnymi odmianami i rasami zwierząt gospodarskich takich jak: konie,kozy,owce, bydło,świnie, kury, kaczki,gęsi, gołębie. Zwiedzili także miejsce w którym mieszkali pierwsi właściciele folwarku, na terenie którego dziś jest muzeum. Na zakończenie wycieczki odbyło się ognisko z kiełbaskami. Uczniowie uznali to miejsce za godne polecenia.