Home
Noc Naukowców na Politechnice Poznańskiej - 29./30.09.2018r. PDF Drukuj Email

W miniony piątek grupa 10 uczniów naszej szkoły wraz z Panią Deską i Sysak oraz 7-dmo klasistami Sp. nr 3 wybrała się na Noc naukowców na Politechnikę Poznańską. Na miejscu zadziwia nas ogrom uczelni oraz ilość osób znajdujących się w gmachu. Na początku wybraliśmy się na półtora godzinny wykład na temat pieniędzy „Money Show”. Tam poznaliśmy wiele ciekawostek na temat monet na całym świecie. Dowiedzieliśmy się, że oprócz naszych okrągłych są również kwadratowe, sześcienne oraz z otworem w środku. Zobaczyliśmy też, że dzięki monetami i banknotom może robić różne eksperymenty oraz rozwijać naszą korę mózgową. Potem mieliśmy czas na obserwowanie pokazów chemicznych, branie udziału w konkursach i rozwiązywanie zadań matematycznych oraz wiele innych ciekawych rzeczy. W drodze powrotnej nie zabrakło również wizyty w popularnym McDonaldzie.