Home
Dziewczęta dały czadu! PDF Drukuj Email
W rozgrywanej  w Ostrowie Drużynowej  Szkolnej Lidze LA w ramach Igrzysk Młodzieży szkolnej wspaniale wypadły dziewczęta z naszych klas gimnazjalnych.   Zawody w Ostrowie to jeden z dwóch półfinałów w Wielkopolsce.  Drugi półfinał odbędzie się w Pile a  na początku czerwca najlepsze szkoły z tych dwóch półfinałów spotkają się w  finale. Nasze reprezentantki zdecydowanie zwyciężyły w Ostrowie i do finału w Poznaniu stają w roli kandydatek do medalowej pozycji. Indywidualnie najlepiej wypadła w Ostrowie Ewelina Rozmiarek, która w dniu swoich urodzin nie dała szans rywalkom na 100m. Drugą na mecie wyprzedziła o całą sekundę. Ewelina należała do faworytek biegu, lecz kolejna sprinterka Martyna Dubert zwyciężając na 300 sprawiła największą niespodziankę zawodów. W tej konkurencji faworytką była zawodniczka z Kowalewa - starsza o dwa lata Zuzanna Szczepaniak. Martyna pobiegła w rekordowym tempie i zwyciężyła w czasie nowej życiówki 42.98. Kolejne indywidualne zwycięstwo odniosła Jolanta Ludwiczak. Jola ostatnio poczyniła spore postępy w rzucie dyskiem i w tej konkurencji wygrała rezultatem 37, 65. Druga zawodniczka miała osiem metrów mniej. Złoty medal zdobyła także Zuzanna Korcz. Zuza w skoku wzwyż uzyskała 150 cm co także jest jej nowym rekordem życiowym. Srebrny medal zdobyły dziewczęta w sztafecie 4x100m. Biegły w składzie: Jola Ludwiczak, Martyna Dubert, Paula Hamrol i Ewelina Rozmiarek. Jeszcze jeden medal - brązowy - zdobyła Wiktorii Jankowiak. Wiktoria zajęła trzecie miejsce w biegu na 600m z czasem 1.52,29. Tylko  o  34 setne sekundy wolniejsza była Magda Czwojdrak. Blisko podium były także Joasia Duda i Amelia Kajdan.  Z na wynik zespołu złożyły się wyniki wszystkich dziewcząt. Wynik każdej z piętnastoosobowego składu przeliczony został wg tabel i suma punktów dał wynik końcowy. Nasza reprezentacja uzbierała ich 1412.  Na drugim miejscu sklasyfikowano Żerków - 1368 a na  trzecie Gostyń 1203. Najwięcej punktów - po 180 przyniosły naszym reprezentantką rezultaty sprinterek.  To najwyższe punkty całych zawodów. Trzeci wynik zespołu i również całych zawodów to 178 punktów Joli Ludwiczak za wynik w dysku.  Najlepsze kolejne wyniki to 137 pkt Zuzy Korcz za skok wzwyż, 131 pkt sztafety, 95 pkt Pauli Hamrol, która na 300m uzyskała 49,38 i po 93 pkt Wiktorii Jankowiak i Magdy Czwojdrak.

W Ostrowie wystartował także zespół chłopców. Chłopcy zajęli dalsze miejsce i niestety nie zakwalifikowali się. Najlepsze wyniki wg wartości punktowej uzyskali indywidualnie: Bartosz Cieśla na 300m - 42,83 ( 95 pkt), Adam Białkowski w skoku wzwyż - 155 (83 pkt), Piotr Tuliński na 300m - 46,43 (80 pkt) i Kacper Lewicz na 100m -13,42 (77pkt). Łącznie chłopcy uzbierali 744 punkty.

Marek Zaworski