Home LO, T wojskowe
wojskoWarning: opendir(//images/stories/biegnadziei) [function.opendir]: failed to open dir: No such file or directory in /plugins/content/jwsig.php on line 100
Bieg Nadziei z naszym udziałem. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek Idaszek   
czwartek, 20 lipca 2017 21:35

Bieg Nadziei, po raz piąty z naszym udziałem.

4 czerwca 2017 roku odbyła się V edycja Biegu Nadziei w Środzie Wielkopolskiej. Tak jak i podczas poprzednich edycji biegu, uczniowie klas wojskowych, Strzelcy z naszego oddziału służyli pomocą i wspomagali służby porządkowe oraz organizatorów, między innymi zabezpieczając i kontrolując ruch na ulicach, na których wytyczona została trasa biegaczy.

 

Pomimo kilku nieprzychylnych komentarzy ze strony kierowców wobec osób kontrolujących przejazd oraz samej akcji - w końcu trudno jest poczekać kilka minut na zgodę na przejazd, czy wybranie innej, może o niecałą minutę dłuższej drogi - wszystko odbyło się bez większych problemów. Po raz kolejny dziękujemy Hospicjum im. Piotra Króla w Środzie Wlkp. za możliwość uczestniczenia i pomocy przy biegu. Mamy nadzieję, że wszystkim się podobało i spotkamy się na kolejnej edycji, w jeszcze większym gronie!

 


 

 

 

Poprawiony: piątek, 21 lipca 2017 06:48
Więcej…
 
Zawody strzeleckie z naszym udziałem. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek Idaszek   
środa, 05 lipca 2017 20:00

 

27 maja na terenie strzelnicy w Środzie Wlkp. odbyły się X Otwarte Zawody Strzeleckie, organizowane przez:

  • Klub Strzelecki LOK ,,Ogończyk” z Nekli.

  • KŻR LOK ,,Snajper” Poznań.

  • KŻR LOK ,,Jastrząb” Swarzędz.

 

Podczas zawodów strzelaliśmy z karabinka i pistoletu małokalibrowego. Odbył się pojedynek strzelecki i strzelanie do ,,kura”.

W zawodach uczestniczyły 23 drużyny, trzyosobowe z całej Polski, miłośnicy strzelectwa, cywile jak i ,,mundurowi”. Naszej drużynie udało się zająć miejsce w pierwszej dziesiątce co jest sporym sukcesem patrząc na naszych rywali.

 

Poprawiony: środa, 05 lipca 2017 20:06
Więcej…
 
Wyróżnienie dla klas wojskowych z Zespołu Szkół Rolniczych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek Idaszek   
środa, 05 lipca 2017 10:31

W ubiegły piątek tj. 9 czerwca odbyła się w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego wzniosła uroczystość, przekazania obowiązków służbowych na stanowisku Dowódcy Bazy. Warto dodać, Bazy która dzisiaj dysponuje w Polsce największą siłą ,,ognia”.

Decyzją Ministra Obrony Narodowej, dotychczasowy Dowódca 31. BLT płk pil. dr inż. Grzegorz ŚLUSARZ skierowany został na Podyplomowe Studia Polityki Obronnej w Narodowym Uniwersytecie Obrony w Waszyngtonie, a na Dowódcę 31. BLT wyznaczony został płk pil. Rafał ZADENCKI.

Więcej…
 
Sukcesy w strzelectwie naszych umundurowanych uczniów. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek Idaszek   
środa, 05 lipca 2017 10:22

Uczniowie klas wojskowych, członkowie Związku Strzeleckiego ,,Strzelec” RP maja możliwość zdobywać i doskonalić swoje umiejętności w strzelectwie. Na co dzień strzelany w naszym mieście na strzelnicy LOK-u, Bractwa Kurkowego. W tym wypadku z broni małokalibrowej. Na obiektach wojskowych np. w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych czy strzelnicy w Podstolicach koło Wrześni mamy przyjemność strzelać z trochę innych kalibrów...

 

Więcej…
 
Święto Batalionu z naszym udziałem. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek Idaszek   
środa, 05 lipca 2017 09:50

Dnia 26 maja 2017 r. w 6. batalionie dowodzenia Sił Powietrznych odbyły się uroczyste obchody święta jednostki, które ustanowione zostało dla upamiętnienia przeniesienia 37 Pułku Łączności z Nowego Dworu Mazowieckiego do Śremu w roku 1958.

Poprawiony: środa, 05 lipca 2017 10:24
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123456789następnaostatnia »

Strona 1 z 9