Home LO, T wojskowe
wojsko


Kolejne szkolenie uczniów klas wojskowych z ZSR w Środzie Wlkp. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 09 października 2018 15:20

W dniach 3 – 5 października 2018 roku uczniowie klas wojskowych z Zespołu Szkół Rolniczych w Środzie Wlkp. uczestniczyli w trzydniowym obozie strzeleckim w miejscowości Babimost, organizowanym przez Stowarzyszenie CAMP X.

Warto dodać, że szkoła uczestniczy w programie Certyfikowanych Klas Wojskowych  a samo szkolenie było realizowane w ramach zadania powierzonego i finansowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

 

Poprawiony: wtorek, 09 października 2018 15:20
Więcej…
 
Intensywny miesiąc szkoleń uczniów certyfikowanych klas wojskowych z Środy Wlkp. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 09 października 2018 15:13

 

Pierwszy miesiąc nauki w obecnym roku szkolnym był dla naszej młodzież bardzo intensywny. Warto dodać, że nasza szkoła jest od tego roku objęta Certyfikacją MON – u, a nasza jednostka patronacką jest 31. Baza Lotnictwa Taktycznego Poznań – Krzesiny.

 

Ale po kolei.

  • 1 września i 17 września to udział naszej młodzieży w uroczystościach patriotycznych w ramach pamięci o smutnych wydarzeniach II wojny światowej. O tych datach raczej rozpisywać się nie trzeba, chyba...
  • 14 września, realizowaliśmy zajęcia w Bazie na Krzesinach. Tematyką była musztra, obrona przeciwchemiczna, budowa i obsługa wyposażenia indywidualnego żołnierza oraz zajęcia sportowe na hali sportowej.
  • 19 września, gościliśmy na zajęciach w naszej szkole współpracujących w kształceniu młodzieży mundurowej przedstawicieli Agencji Mienia Wojskowego, Mobilnej Jednostki Dowodzenia Operacjami Powietrznymi i Muzeum Broni Pancernej. Nasi uczniowie otrzymali wiele informacji przydatnych podczas planowania swojej przyszłości z Wojskiem.
  • 26 września udaliśmy się na zajęcia do Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu.  Organizatorem zajęć było Wielkopolskie Stowarzyszenie Aktywnych Rezerwistów, które prowadzi zajęcia promujące sprawy proobronne!

 

Poprawiony: wtorek, 09 października 2018 15:14
Więcej…
 
Informacja dla uczniów pierwszej klasy wojskowej w roku szkolnym 2018/2019. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 08 sierpnia 2018 21:41

28 sierpnia 2018 w godzinach 10.30 – 12.30 odbędzie się drugie spotkanie - wydawanie bezpłatnego umundurowania dla uczniów klas pierwszych.

Do 28 sierpnia proszę na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. przesłać informację:

- imię i nazwisko ucznia

- numer buta

- rozmiar koszuli np. XL czy L

- obwód głowy.

 
Wyróżnienie MON dla klas wojskowych z ZSR. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 24 lipca 2018 20:53

Klasy wojskowe, członkowie Związku Strzeleckiego ,,Strzelec” RP aktywnie współpracują z Wojskiem rozwijając kwestie proobronne i patriotyczne. Przykładowo w pierwszym tygodniu czerwca nasza młodzież spędziła 2 dni w 31 Bazie Lotnictwa Taktycznego Poznań – Krzesiny na pracach i pomocy podczas organizowanych przez Siły Powietrzne imprezach dla dzieci w ramach Dnia Dziecka. Nasze zaangażowanie Wojsko oceniło bardzo dobrze.

Poprawiony: wtorek, 24 lipca 2018 20:55
Więcej…
 
Udział mundurowych przedstawicieli naszego miasta w bardzo ciekawym szkoleniu strzeleckim – Schmeisser Cup. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 17 lipca 2018 21:34

W dniach 6-7 lipca 2018 roku na terenie Centrum Szkoleniowego Camp X  w Babimoście odbyła się bardzo ciekawa impreza dla pasjonatów strzelectwa i spraw pro obronnych.

W szkoleniu brały udział tylko instytucje wybrane przez organizatora i w tym wypadku zaproszenie otrzymały klasy wojskowe z ZSR, członkowie Związku Strzeleckiego ,,Strzelec” RP co jest już sporym wyróżnieniem dla naszego środowiska.

W pierwszym dniu Schmeisser Germany  prezentowała swój nowy wyrób – karabinek AR15, co było najciekawszym elementem szkolenia – możliwość praktycznego sprawdzenia tego rodzaju broni, można było ,,trochę...” postrzelać.

Praktycznie można było także postrzelać z broni krótkiej i w tym wypadku amunicji było pod dostatkiem…

Poprawiony: środa, 08 sierpnia 2018 21:38
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678następnaostatnia »

Strona 1 z 8