Home LO, T wojskowe
wojsko


Firma WELCOME na Drzwiach Otwartych ZSR PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ewa Głowacka   
poniedziałek, 26 marca 2018 19:53

W trakcie Drzwi Otwartych w dniu 14 kwietnia br każdy odwiedzający będzie miał możliwość porozmawiania z przedstawicielami firmy Welcome. Szczególnie zainteresowani powinni być kandydaci do technikum lotniskowych służb operacyjnych, gdyż WELCOME Airport Services jest jedną z najprężniej rozwijających się i największych w Polsce firm świadczących usługi handlingowe, zapewniającą obsługę naziemną kilkudziesięciu liniom lotniczym z całego świata. Zatrudniając około półtora tysiąca pracowników w siedmiu lokalizacjach (WAW, KRK, POZ, GDN, KTW, SZZ, RZE), a także wykorzystując najnowocześniejszy sprzęt, WELCOME Airport Services świadczy usługi, spełniające międzynarodowe standardy bezpieczeństwa i jakości.

Zapraszamy!

Poprawiony: czwartek, 05 kwietnia 2018 11:15
 
Wymiana z zaprzyjaźnioną szkołą w Pilicy! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 25 marca 2018 19:55

W ubiegłym tygodniu uczniowie klas wojskowych z ZSR, członkowie Związku Strzeleckiego ,,Strzelec” RP udali się na wyjazd szkoleniowy na południe Polski. Punktem wypadowym była miejscowość Pilica, a dokładnie zaprzyjaźniona szkoła, Liceum Ogólnokształcące  im. Królowej Elżbiety z Pilczy, z którą mamy okazję współpracować już kolejny rok.

Poprawiony: niedziela, 25 marca 2018 20:56
Więcej…
 
Nasi uczniowie na kwalifikacji wojskowej! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 25 marca 2018 19:36

Do połowy marca w naszym mieście trwała kwalifikacja wojskowa. Przed komisja stanęło blisko 300 osób. Sama kwalifikacja polega na określeniu zdolności do czynnej służby wojskowej pod względem stanu zdrowia.

Jak co roku z praca komisji zapoznali się uczniowie klasy I wojskowej. Przedstawiono młodzieży informacje o: służbie wojskowej, możliwości zostania żołnierzem zawodowym, studiach na uczelniach wojskowych oraz  budowanej Obronie  Terytorialnej.

Warto dodać, że absolwenci klas wojskowych wiążą swoją przyszłość z mundurem. Na dzień dzisiejszy z pozytywnymi wynikami kończą służbę przygotowawczą w wojsku, nasz absolwent studiuje na Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu.

Poprawiony: niedziela, 25 marca 2018 20:57
Więcej…
 
Festiwal naukowy i militaria? Dlaczego nie! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 25 marca 2018 19:33

10 marca, tj. w sobotę, w Szkole Podstawowej nr 3 w Środzie Wlkp., miał miejsce festiwal naukowy, w którym mieliśmy przyjemność brać udział. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie na naszych stanowiskach. Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla odwiedzających, m.in.: symulację zadymionego pomieszczenia, stanowisko strzeleckie, punkt nauki pierwszej pomocy, punkt łączności, oraz standardowo stanowisko, przy którym każdy mógł obejrzeć, dotknąć i dowiedzieć się czegoś o sprzęcie zarówno szkoleniowym, jak i tym używanym przez służby.

 

Poprawiony: niedziela, 25 marca 2018 20:58
Więcej…
 
Żołnierze Niezłomni – pamiętamy! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 19 marca 2018 21:34

Koniec lutego i początek marca to czas uroczystości poświęconych pamięci Żołnierzy Niezłomnych i My klasy wojskowe, Strzelcy w tych uroczystościach bierzemy udział.

W niedziele 25 lutego odbywał się III Średzki Bieg Pamięci Żołnierzy Niezłomnych. Tradycją jest że w tej akcji bierzemy aktywny udział.

Jak co roku, naszym zadaniem było zabezpieczenie trasy 10 kilometrowego biegu, było to trudne zadanie ale daliśmy radę tak, że na trasie było bezpiecznie i nie było żadnych problemów.

Poprawiony: poniedziałek, 19 marca 2018 21:38
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia1234następnaostatnia »

Strona 1 z 4