Home LO, T wojskowe Święto Niepodległości - Apel
Święto Niepodległości - Apel PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
piątek, 17 listopada 2017 08:29

11 listopada1918 roku Polska po 123 latach niewoli stała się samodzielnym państwem. Złączone ziemie zaborów pruskiego, rosyjskiego, austriackiego na powrót zrosły się w jedność. Marzenia Polaków o niepodległości po latach walki z germanizacją i rusyfikacją nareszcie się ziściły.

Zespół Szkół Rolniczych i Gimnazjum Nr 3 uświetniło uroczystości związane z Świętem Niepodległości apelem podczas, którego klasa wojskowa technikum złożyła ślubowanie.

W uroczystości wzięli udział: zaproszeni gości: Pan major Sławomir Roman,  Pan Szeregowy Norbert Czuliński z Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego, rodzice uczniów klasy 1 MOL oraz dyrekcja szkoły, nauczyciele, pracownicy szkoły i oczywiście uczniowie.

Przysięgę uczniów poprowadził absolwent klasy wojskowej - p. Grzegorz Karpiński.

W części artystycznej mogliśmy obejrzeć i posłuchać wspaniałego spektaklu słowno - muzycznego  przygotowanego przez uczniów klasy pierwszej technikum (klasa 1 MOL) pod przewodnictwem wychowawczyni p. Eweliny Zawielak

 

Poprawiony: poniedziałek, 20 listopada 2017 20:14