Home LO, T wojskowe Aktywna sobota naszej młodzieży w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego.
Aktywna sobota naszej młodzieży w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 18 grudnia 2017 21:02

2 września na terenie 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach odbyły się uroczyste obchody Święta 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego oraz 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego

Podczas tych uroczystości nie mogło zabraknąć przedstawicieli Zespołu Szkół Rolniczych, klas wojskowych, członków Związku Strzeleckiego ,,Strzelec” RP.

Warto dodać, że współpracujemy z bazą od roku 2005.

Na naszych stanowiskach  ze sprzętem klas wojskowych oraz Strzelca, punktach nauczania tj. pomoc przedmedyczna, budowa broni, pokonywanie pola minowego, łączność przewodowa, rzutnia granatów, prowadzonych przez uczniów - Strzelców było od godziny 9.00 do 17.00 tłoczno i gwarno. Goście Bazy, a przede wszystkim dzieci i młodzież korzystali z naszych punktów nauczania bardzo chętnie.

Warto dodać, że byliśmy jedyną szkoła poproszona przez Siły Powietrzne do współpracy w tej uroczystości co świadczy o naszej młodzieży jak najlepiej. Dodatkowo, mamy zaproszenie na kolejna akcję na Krzesinach. Tym razem będziemy obserwować duże NATO–wskie ćwiczenia wojskowe.

A na jesień czekają nas dalsze zajęcia w Bazie.