Home LO, T wojskowe Szkolenie naszej młodzieży – pracowity czwartek!
Szkolenie naszej młodzieży – pracowity czwartek! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 18 grudnia 2017 21:28

Czwartek 14 września był pierwszym dniem intensywnego szkolenia strzeleckiego naszej młodzieży. Przedstawiciele Wielkopolskiego Stowarzyszenia Miłośników Broni Defendu Camp X - Igor Barnas, Dawid Hubert, Dawid Matusiak w związku z realizacją projektu pn. "Profesjonalne szkolenie strzeleckie uczniów klas wojskowych i mundurowych" dofinansowanego ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej, przeprowadzili w Środzie Wlkp, na strzelnicy Bractwa Kurkowego, LOK – u, zajęcia teoretyczne.

Przygotowują one młodzież do kolejnego szkolenia, tym razem praktycznego, na terenie strzelnicy w Babimoście, na które udajemy się w II połowie września. Tam kilka dni w warunkach poligonowych będziemy zdobywać i doskonalić umiejętność w strzelaniu statycznym i dynamicznym z różnych jednostek broni. Od kalibru 9 mm, poprzez 5,56 mm, 7,62 mm do 12 mm.

Dalsza część zajęć - szkolenia będzie prowadzona jeszcze do listopada.

A to wszystko po to by nasza młodzież zdobyła umiejętności proobronne i miała łatwiej podczas starań o służbę w mundurze!

Oby tak dalej!

Poprawiony: poniedziałek, 18 grudnia 2017 21:29