Home LO, T wojskowe Szkolenie strzeleckie naszej umundurowanej młodzieży dofinansowane przez MON.
Szkolenie strzeleckie naszej umundurowanej młodzieży dofinansowane przez MON. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 18 grudnia 2017 21:42

Na końcu września uczniowie klas wojskowych z ZSR, członkowie Związku Strzeleckiego ,,Strzelec” RP, spędzili na terenie województwa Lubuskiego w miejscowości Babimost – na szkoleniu strzeleckim.

Kilkudniowe szkolenie odbyło się na terenie strzelnicy Camp X gdzie instruktorzy z Wielkopolskiego Stowarzyszenia Miłośników Broni Defendu przeprowadzili kolejny etap szkolenia, które warto dodać jest dofinansowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej. W tym wypadku jesteśmy jedną z 8 szkół skierowanych na to szkolenie, co jest dla nas sporym wyróżnieniem!

Grupa 40 młodych ludzi i ich opiekunów w sposób teoretyczny i praktyczny zapoznała się lub doskonaliła umiejętności pracy na broni kalibru: 9 mm, 7,62 mm, 5,56 mm a także strzelba kal. 12. A dokładnie: Sig Suer, GSG, Glock 17, AKM – 7,62x39, MMR – 5,56 mm oraz wspomniane strzelby kal. 12.

Strzelaliśmy na osiach od 50 m, poprzez 100 m, 200 m i na 300 m, ale w tym ostatnim wypadku już z innych jednostek broni...

Grupa najbardziej doświadczonych uczniów oprócz strzelań  statycznych miała także strzelania dynamiczne na terenie KillHouse – i w tym wypadku było bardzo ciekawie.

Zajęcia w Babimoście obejmowały także zajęcia z czarnej i zielonej taktyki, musztrę zespołowa i indywidualną, zajęcia sprawnościowe na taktycznym torze przeszkód oraz dużo godzin poświęconych budowie broni i wiedzy ogólnowojskowej.

Szkolenie ma w założeniu rozwijać w młodych ludziach umiejętności, nawyki potrzebne, ważne z punktu widzenia zdolności obronnych naszego państwa a także przygotować do związania swojej przyszłości z szeroko rozumianym mundurem.

Warto dodać, że w jedno popołudnie odwiedził nasz i obserwował szkolenie młodzieży burmistrz naszego miasta Pan Wojciech Ziętkowski, pasjonat strzelectwa, któremu sprawy związane z bronią, sprawami proobronnym są bliskie.

Kolejne szkolenie strzeleckie klas wojskowych odbędzie się na początku października w CSWL w Poznaniu, a w listopadzie kolejne strzelania w ramach współpracy z MON – także prowadzone przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Miłośników Broni Defendu Camp X.

Więc trochę dzieje się u Nas...!!!

Poprawiony: poniedziałek, 18 grudnia 2017 21:43