Home LO, T wojskowe II Otwarte Spotkanie Strzeleckie – 29 października.
II Otwarte Spotkanie Strzeleckie – 29 października. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 02 listopada 2017 00:00

29 października, na terenie strzelnicy Bractwa Kurkowego oraz Ligii Obrony Kraju, odbyło się II Otwarte Spotkanie Strzeleckie. Pierwsze spotkanie odbyło w sierpniu. Wydarzenie rozpoczął burmistrz miasta, Pan Wojciech Ziętkowski, który nie tylko udostępnił swoją prywatną kolekcję broni czarnoprochowej, ale także wiele opowiedział o jej historii, zastosowaniu poszczególnych modeli oraz zdradził kilka ciekawostek z nią związanych. Po wykładzie, każdy z gości mógł bezpłatnie postrzelać.

Wszystko to nadzorowane było oczywiście przez Strzelców  - prowadzących strzelanie. Warto dodać, że w ten sam dzień tj. 29 października kolejnych 4 Strzelców, uczniów klasa wojskowych zdało egzamin na ,,prowadzącego strzelanie” podczas pobytu w Pleszewie. Tak, że w tym momencie mamy w naszych szeregach 12 osób, które mogą nadzorować, prowadzić strzelania na naszym terenie.

A takie umiejętności warto posiadać w naszych czasach...

Dla każdego z uczestników przewidziane były - również bezpłatnie - ciepły poczęstunek oraz gorące i zimne napoje. Ogółem strzelało 68 osób, które wystrzelały aż prawie 2 tysiące sztuk amunicji! Podczas Otwartego Spotkania Strzeleckiego obecne były grupy z Wągrowca, Mosiny, Śremu i Poznania ale przede wszystkim z naszego terenu.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom spotkania oraz współorganizatorom, a zwłaszcza Panu burmistrzowi Wojciechowi Ziętkowskiemu, który poświęcił swój czas i udostępnił prywatną kolekcję broni.

W taki aktywny sposób można spędzać wolny czas, gdzie zdobywanie umiejętności proobronnych jest mile widziane.

Poprawiony: poniedziałek, 08 stycznia 2018 07:07