Home LO, T wojskowe Pracowity koniec grudnia naszej umundurowanej młodzieży.
Pracowity koniec grudnia naszej umundurowanej młodzieży. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 27 lutego 2018 15:31

27 i 28 grudnia były dniami pracowitymi dla naszej umundurowanej młodzieży. A to  wszystko w ramach uroczystości upamiętniających 99 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

W środę 27 grudnia nasza działalność polegała na pomocy podczas uroczystości w naszym mieście tj. przy Kolegiacie i na Kwaterze Powstańców Wielkopolskich. W godzinach popołudniowych przebywaliśmy na strzelnicy LOK – u gdzie miało miejsce kilka ważnych ,,akcji...”

  • Uroczysty Apel Strzelecki podczas którego 25 nowych strzelców złożyło uroczystą przysięgę. Związek Strzelecki ,,Strzelec” RP  na naszym terenie ma się dobrze...
  • III Otwarte Spotkanie Strzeleckie dla mieszkańców naszego miasta. Przez ręce prowadzących strzelanie przewinęło się ponad 100 osób, wystrzelaliśmy 1200 sztuk amunicji.
  • Spotkanie z ,,Drużyną szpiku”, trzeba pomagać innym gdy jest taka możliwość.

Z kolei w czwartek 28 grudnia udaliśmy się do Stolicy, na Warszawskie uroczystości  upamiętniające Powstanie Wielkopolskie.

Uroczystości rozpoczęła msza święta w Kościele Ojców Dominikanów, następnie udaliśmy się przed Grób Nieznanego Żołnierza gdzie złożyliśmy kwiaty i oddaliśmy cześć poległym za naszą Ojczyznę.

Ostatnim miejscem, które odwiedziliśmy był Cmentarz Wojskowy na Powązkach. Tam też złożyliśmy kwiaty i oddaliśmy cześć pochowanym tam Powstańcom Wielkopolskim.

Trzeba pamiętać o bohaterach, którzy walczyli o naszą Wielkopolskę!