Home LO, T wojskowe I po feriach zimowych - czas szkoleń naszych uczniów, Strzelców.
I po feriach zimowych - czas szkoleń naszych uczniów, Strzelców. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 09 marca 2018 21:08

W II połowie lutego w naszym województwie mieliśmy ferie zimowe, pomimo przerwy do zajęć lekcyjnych mieliśmy okazje doskonalić swoje umiejętności a także szkolić innych. I tak:

Na początku ferii mieliśmy okazję przeszkolić uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 na terenie naszej średzkiej strzelnicy. Nasi Strzelcy na punktach nauczania przekazywali młodszym kolegom i koleżankom kilka ciekawych informacji.

Punkty nauczania:

  • pomoc przedmedyczna
  • budowa broni, na bazie kałasznikowa
  • strzelectwo sportowe
  • pokonywanie toru przeszkód, zajęcia sprawnościowe
  • rzutnia granatów

Na koniec zajęć był czas na wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek i pomimo zimna było na ciepło.

Dodatkowo podczas wolnego od zajęć odbyły się dwa dni podczas których doskonaliliśmy umiejętności strzeleckie.

W niedzielę 11 lutego odbyło się już IV Otwarte Spotkanie Strzeleckie, gdzie każdy chętny mógł zdobyć lub doskonalić swoje umiejętności strzeleckie. W tym dniu w użyciu była broń czarno prochowa i bocznego zapłonu.  Podczas spotkania przez nasze ręce przewinęło się 58 pasjonatów strzelectwa, ładunków i amunicji trochę wystrzelaliśmy...

Nasi nowi prowadzący strzelanie mogli wykazać się swoimi umiejętnościami.

W kolejnym tygodniu ferii odbył się nasze wewnętrzne spotkanie – spotkanie strzeleckie. Podczas kilku godzin spędzonych na stanowiskach strzeleckich nasi uczniowie, Strzelcy mieli czas i sporo amunicji by doskonalić swoje umiejętności strzeleckie, a takiej wiedzy i umiejętności nigdy za wiele.

Warto łączyć teorię z praktyką, i to u nas ma miejsce!

Poprawiony: poniedziałek, 19 marca 2018 21:37