Home LO, T wojskowe ZAKWALIFIKOWANI!!!
ZAKWALIFIKOWANI!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
niedziela, 06 maja 2018 21:45

Wyróżnienie dla klas wojskowych – jesteśmy zakwalifikowani do udziału w pilotażowym programie dla klas mundurowych prowadzonym przez Ministerstwo Obrony Narodowej!!!

 

24 kwietnia br. minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak ogłosił listę szkół, które zakwalifikowały się do  programu pilotażowego MON dla klas wojskowych - „Pilotażowego programu wspierania szkół prowadzących Piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych”.

I na tej liście jest ujęta nasza szkoła, klasy wojskowe.

Warto dodać, że proces naboru szkół do programu trwał od jesieni ubiegłego roku.

MON analizował, sprawdzał działalność poszczególnych szkół. Badał losy absolwentów kończących do tej pory klasy wojskowe. W wypadliśmy bardzo dobrze, bo jesteśmy jedną z 40 szkół z całej Polski, które zostały wybrane! Wszystko dzięki pracy pana Marka Idaszka - pomysłodawcy i opiekuna klas wojskowych.

Warto dodać, że rok 2018 jest małym świętem klas wojskowych, działamy i jesteśmy widoczni w różnych miejscach od 10 lat. A nasi absolwenci zasilają szeregi szeroko rozumianych ,,służb mundurowych”

A co z tej certyfikacji wynika?

 

Uczeń, który pozytywnie zakończy program Certyfikowanych Klas Wojskowych będzie miał następujące korzyści:

  • preferencyjne warunki podczas przyjęcia na studia do uczelni mundurowych,
  • pierwszeństwo podczas przyjmowania do Wojsk Obrony Terytorialnej i Zawodowej Służby Wojskowej,
  • skrócony okres wojskowej służby przygotowawczej,
  • stałe konsultacje prowadzone przez WKU, ułatwiające związanie swojej przyszłości z Wojskiem.

 

W trakcie realizacji certyfikacji Wojsko prowadzi zajęcia na terenie np. Centrów Szkolenia, jednostek wojskowych, poligonach, strzelnicach czy w szkole. Wszystko po to by młodzi ludzie byli jeszcze lepiej zaznajomieni – przeszkoleni w tematach proobronnych.

MON także dofinansuje zakup sprzętu potrzebnego do szkolenia młodych ludzi.

Wybór naszej szkoły jest także sporym wyróżnieniem dla naszego miasta, a to dlaczego?

24 kwietnia podczas ogłaszania listy wybranych szkół okazało się, że z całej Wielkopolski wybrano jedynie 3 szkoły, Środa Wlkp. Poznań i Grodzisk. A w naszym województwie działa blisko 50 szkół, które prowadza klasy mundurowe. Wybór przez MON naszej młodzieży świadczy jak najlepiej o nas wszystkich!

I oby tak dalej, dodamy jeszcze, że w połowie maja czekają nas bardzo ciekawe zajęcia podczas, bardzo interesujących ćwiczeń naszej Armii, i nie tylko Wojska…

Ale o tym napiszemy w swoim czasie!

Poprawiony: środa, 08 sierpnia 2018 21:25