Home LO, T wojskowe 14 kwietnia, dzień otwarty naszej szkoły. Ciekawe spotkania i zajęcia umundurowanej młodzieży.
14 kwietnia, dzień otwarty naszej szkoły. Ciekawe spotkania i zajęcia umundurowanej młodzieży. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 09 maja 2018 20:56

Sobota 14 kwietnia była bardzo ciekawa dla miłośników wojskowości. I tak:

  • WKU Poznań w ramach współpracy z naszą szkołą przygotowało punkt promocyjny gdzie wszyscy chętni mogli porozmawiać o swoich planach związanych z Wojskiem. Do tego udzielano informacje o tworzonej w Wielkopolsce formacji: Wojska Obrony Terytorialnej.
  • 31 Baza Lotnictwa Taktycznego oddelegowała do naszej szkoły swoich ludzi - żołnierzy z Grupy Obsługi Technicznej (służba wysokościowo – ratownicza) Panowie zaprezentowali wyposażenie ratunkowe pilota F-16 oraz zapoznali młodych uczestników zamierzenia ze specyfiką służby w Siłach Powietrznych. Dla części osób była to również możliwość bliższego zapoznania się ze sprzętem wykorzystywanym przez pilotów „Jastrzębi”, za który na co dzień wybrani żołnierze GOT odpowiadają i ten sprzęt obsługują. A to wszystko w ramach wzajemnej współpracy naszych instytucji.
  • Na strzelnicy LOK wszyscy chętni mogli postrzelać z broni sportowej. Prowadzili strzelanie nasi absolwenci oraz uczniowie, którzy zdobyli uprawnienia prowadzącego strzelanie w ramach naszej współpracy z LOK – iem. Przez ,,nasze ręce” przewinęło się 40 osób lubiących postrzelać, a i amunicji trochę wystrzelaliśmy...
  • W sali lekcyjnej gdzie prowadzone są zajęcia wojskowe można było spotkać się z Andrzejem K Kisielem weteranem 1 PSK z Lublinca oraz JW GROM Wodnego Zespołu Bojowego. Podczas spotkania można było dowiedzieć się ,,ciekawych’’ rzeczy o służbie w tych Jednostkach, misjach oraz życiu w formacjach. Warto dodać, że Andrzej Kisiel będzie prowadził zajęcia dla naszych uczniów w maju. A to już bardzo duży plus dla naszej młodzieży

Takie ciekawe zajęcia czekają w naszej szkole na uczniów klas wojskowych, tym bardziej, że od 24 kwietnia 2018 roku objęci jesteśmy patronatem ze strony MON.