Home LO, T wojskowe Aktywna wiosna naszej młodzieży.
Aktywna wiosna naszej młodzieży. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
środa, 09 maja 2018 21:04

Kwiecień to kolejny miesiąc aktywnie spędzany przez uczniów klas wojskowych, członków Związku Strzeleckiego ,,Strzelec" RP. Ale po kolei:

5 kwietnia, czwartek, spędziliśmy w 31 Bazie Lotnictwa Taktycznego Poznań - Krzesiny na zajęciach z Manewrową Kompanią Ochrony. W tym wypadku szkolenie praktyczne dotyczyło takich zagadnień jak: budowa i ,,praca" na broni, maskowanie, pierwsza pomoc, działanie w ,,sytuacjach zwiększonego ryzyka". Tematy, które podczas służby na lotniskach są obecne.
6 kwietnia, piątek, udaliśmy się do Śremu na uroczystości z okazji 7 rocznicy powstania 6. bchem SP. W tym dniu można było zapoznać się z Jednostką Wojskową. Nasza Delegacja złożyła gratulacje Dowódcy Jednostki - ppłk Bogusławowi Marek.
10 kwietnia, wtorek, pomagaliśmy w uroczystościach 78. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej. O takich wydarzeniach trzeba pamiętać i nasza młodzież pamięta!!!
Na II połowę kwietnia i maj planujemy dalsze szkolenia, także w tym wypadku pieczę nad nami będą mieć fachowcy z najwyższej półki..., ale o tym napiszemy w odpowiednim czasie!