Home LO, T wojskowe Wyróżnienie MON dla klas wojskowych z ZSR.
Wyróżnienie MON dla klas wojskowych z ZSR. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 24 lipca 2018 20:53

Klasy wojskowe, członkowie Związku Strzeleckiego ,,Strzelec” RP aktywnie współpracują z Wojskiem rozwijając kwestie proobronne i patriotyczne. Przykładowo w pierwszym tygodniu czerwca nasza młodzież spędziła 2 dni w 31 Bazie Lotnictwa Taktycznego Poznań – Krzesiny na pracach i pomocy podczas organizowanych przez Siły Powietrzne imprezach dla dzieci w ramach Dnia Dziecka. Nasze zaangażowanie Wojsko oceniło bardzo dobrze.

Z kolei w piątek 8 czerwca, na zaproszenie Dowódcy 6 batalionu Dowodzenia Sił Powietrznych w Śremie, braliśmy udział w Przysiędze Wojskowej Żołnierzy Narodowych Sił Rezerwowych.

Niedziela 10 czerwca to czas udziału w uroczystościach związanych z 200. rocznicą śmierci gen. J. H. Dąbrowskiego – swoja droga patrona naszej szkoły. Wszystko w bliskiej naszemu sercu Winnej Górze.

Nasza działalność jest zauważana i doceniana, a to dlatego? Na początku czerwca Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło listę szkół, organizacji które w przyszłym roku szkolnym zostaną skierowane na szkolenia w ramach projektu ,,Obronność państwa i działalność Sił Zbrojnych RP”. Szkolenie jest finansowane przez MON i celem 2 kilkudniowych wyjazdów jest doskonalenie umiejętności strzeleckich oraz dalsze szkolenia proobronne, które pozwoli uczniom klas wojskowych jeszcze łatwiej związać swoją przyszłość z mundurem.

Po objęciu naszej szkoły patronatem MON będzie to dla naszej młodzieży jeszcze łatwiejsze.

Poprawiony: wtorek, 24 lipca 2018 20:55