Home LO, T wojskowe Uroczystości w Winnej Górze z udziałem klas wojskowych!
Uroczystości w Winnej Górze z udziałem klas wojskowych! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admin   
wtorek, 12 czerwca 2018 20:51

W niedzielę 10 czerwca w Winnej Górze hucznie obchodzono 200 rocznicę śmierci gen. Jana Henryka Dąbrowskiego.  Patrona naszej szkoły. Bohater narodowy swoje życie zakończył właśnie w Winnej Górze w 1818 roku, a jego sarkofag znajduje się w kaplicy przy kościele św. Michała Archanioła w Winnej Górze. Honorową wartę przed sarkofagiem pełnili uczniowie  naszych klas wojskowych – co było sporym wyróżnieniem!

Kolejną, widowiskową częścią był przemarsz z kościoła na tył Pałacu. Po dotarciu na miejsce został odśpiewany Hymn przy akompaniamencie orkiestry, w trakcie którego wzniesiono flagę Polski.

Pamiętamy o naszych BOHATERACH!

Poprawiony: środa, 08 sierpnia 2018 20:55