Home LO wojskowe Środa Wlkp. na centralnych obchodach Święta Lotnictwa w Krzesinach
Środa Wlkp. na centralnych obchodach Święta Lotnictwa w Krzesinach PDF Drukuj Email

27 sierpnia na terenie 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach odbyły się uroczyste obchody 10-lecia użytkowania samolotu wielozadaniowego F-16 w Siłach Zbrojnych RP oraz centralne obchody Święta Lotnictwa. W tym dniu obchodzono coroczne Święto 31. Bazy.

Podczas tych uroczystości nie mogło zabraknąć przedstawicieli Zespołu Szkół Rolniczych.

Warto dodać, że szkoła współpracuje z bazą od roku 2005.

Nasze miasto było prezentowane na stoiskach Grupy Rekonstrukcyjnej Bohaterów 1 Kompani Średzkiej, wystawie, prezentacji sprzętu klas wojskowych oraz punktach nauczania tj. pomoc przedmedyczna, budowa broni, pokonywanie pola minowego, łączność przewodowa, rzutnia granatów, prowadzonych przez uczniów, absolwentów klas wojskowych, członków Związku Strzeleckiego ,,Strzelec”. Punkty przez nasz prowadzone cieszyły się dużym powodzeniem młodzieży jak i dorosłych gości Bazy.

Warto dodać, że byliśmy jedyną szkoła poproszona przez Siły Powietrzne do współpracy w tej uroczystości co świadczy o naszej młodzieży jak najlepiej.

Kolejna nasza wizyta i zajęcia na Krzesinach w końcu września.

W temacie obecnych jest wiele ciekawych zdjęć, zapraszamy do oglądania!