Home LO wojskowe Klasa I GiB w Krzesinach.
Klasa I GiB w Krzesinach. PDF Drukuj Email

W dniu 20 października klasa I G i B udała się do 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach. Wyjazd był możliwy do realizacji dzięki aktywnej współpracy naszej szkoły z Siłami Powietrznymi.
Dla naszej młodzieży został przygotowany pokaz sprzętu i wyposażenia, z jakim na co dzień pracują żołnierze służący w 31. BLT.
Wszyscy żołnierze prezentujący swój sprzęt stanęli na wysokości zadania, z cierpliwością odpowiadając na wszelkie pytania dotyczące specyfiki służby w bazie lotniczej, wynikających z tego wielu ważnych i odpowiedzialnych zadań, ale i również satysfakcji z możliwości pracy przy najnowocześniejszym samolocie w SZ RP tj. F-16.

Mieliśmy także okazję odwiedzić w Bazie przedstawicieli KWP w Poznaniu, którzy  pokazali m.in. mobilny komisariat a także przedstawicieli WKU Poznań, którzy  przybyłej młodzieży przedstawiali jakie korki trzeba podjąć by wstąpić w szeregi wojska.

 

Niestety nie ciekawa pogoda nie pozwoliła realizować w tym dniu lotów, ale następnym razem będzie lepiej.