Home LO wojskowe Dzień Niepodległości w ZSR.
Dzień Niepodległości w ZSR. PDF Drukuj Email

Jak co roku, w przededniu 11 listopada, klasy II i III wojskowe z naszej szkoły przygotowują ślubowanie dla klasy pierwszej. Całość odbywa się podczas szkolnego apelu upamiętniającego odzyskanie przez nasz kraj niepodległości w 1918 roku. Samo ślubowanie  jest ważnym momentem w życiu naszej umundurowanej młodzieży.

Dodatkowo w dniu ślubowania młodzież klas wojskowych została, jako jedyna w Wielkopolsce, zaproszona do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Poznaniu na uroczystą zbiórkę, która upamiętniała 98. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Podczas zbiórki młodzież miała okazję brać udział w ,,lekcji historii”, która   uhonorowała pamięć wszystkich osób, także rzeszy bezimiennych polskich bohaterów, którzy przyczynili się do odzyskania przez Polskę wolności.

Po odczytaniu okolicznościowych rozkazów Komendant WKU ppłk Ryszard Grześkowiak wyróżnił uczniów klasy pierwszej, pogratulował i życzył udanej i owocnej nauki już jako pełnoprawni uczniowie klasy wojskowej.

Całe ,,akcja” była  możliwa do przeprowadzenia dzięki trwającej od kilku lat owocnej współpracy naszej szkoły z WKU w Poznaniu.

Z kolei 11 listopada nasza młodzież, członkowie Związku Strzeleckiego ,,Strzelec” udała się na Centralne Uroczystości Strzeleckie do Gniezna, gdzie godnie reprezentowała nasze miasto. Ale o tym wydarzeniu w innym materiale.