Home LO wojskowe Zimowy wyjazd klas wojskowych. Nasza działalność na południu Polski!
Zimowy wyjazd klas wojskowych. Nasza działalność na południu Polski! PDF Drukuj Email

W grudniu uczniowie klas wojskowych udali się na zajęcia terenowe na Jurę Krakowsko – Czestochowską. Nasi uczniowie bazowali w zaprzyjaźnionej szkole w miejscowości Pilica – Zespole Szkół im. Królowej Elżbiety z Pilczy. Wspomniana Królowa była trzecią żoną Władysława Jagiełły.

Warto dodać, że wspomniana szkoła prowadzi także klasy liceum wojskowego.

Podczas pobytu na południu nasza umundurowana młodzież realizowane miała zajęcia w terenie i w tym wypadku mieliśmy przyjemność realizować je w warunkach w pełni zimowych co dla nas Wielkopolan było miłym urozmaiceniem.

W pierwszym dniu uczestnicy wybrali się na wycieczkę do klasztoru Franciszkanów w Pilicy, gdzie dowiedzieli się kilku ciekawych rzeczy od przewodnika o historii samego budynku i jego ofiarodawcach, a następnie pieszo przeszli na zamek w Smoleniu i do jaskini Zegarowej. Warto znać historię miejsca w którym jesteśmy!

Po godzinach marszu mieliśmy realizowane zajęcia na terenie szkoły min. pomoc przedmedyczną prowadzona przez chłopaków z GOPR, zajęcia z musztry indywidualnej i zespołowej, zajęcia sprawnościowe przygotowane pod egzaminy fizyczne do służb mundurowych. Podczas naszej obecności przedstawiciele WKU z Będzina omówili nam sprawy związane z naborem do jednostek wojskowych oraz specyfiką służby w jednostkach działających w terenie górskim. Omówiono także zagadnienia poświęcone jednostkom specjalnym, w tym przypadku AGAT.

Uczniowie z naszej szkoły godnie reprezentowali nasz powiat na południu Polski, a młodzież z Pilicy na wiosnę zawita do naszego miasta rozwijając współpracę z Wielkopolską.