Home LO wojskowe Grudniowe szkolenia naszej umundurowanej młodzieży.
Grudniowe szkolenia naszej umundurowanej młodzieży. PDF Drukuj Email

Okres przedświąteczny upłynął  na szkoleniach klas wojskowych, członków Związku Strzeleckiego ,,Strzelec".
Tematem zajęć była praca na broni krótkiej i długiej oraz  musztra zespołowa i indywidualna.

Warto dodać, że coraz częściej zajęcia prowadzą absolwenci klas wojskowych: W grudniu byli to: Grzegorz, Daniel. Patryk i Katarzyna, którzy na co dzień służą w Policji i Wojsku w Poznaniu, Jarocinie i Gliwicach...

Za co serdecznie dziękujemy!

Młodsze roczniki mając kontakt z naszymi absolwentami mogą pozyskać bardzo aktualne informacje, z pierwszej ręki, w temacie specyfiki pracy w poszczególnych formacjach mundurowych oraz jakie trzeba mieć predyspozycje i umiejętności aby związać swoja przyszłość z mundurem.

Warto dodać, że 27 grudnia uczniowie klas wojskowych pomagali w przeprowadzeniu uroczystości z okazji 98. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Wyszkolenie i umiejętności proobronne są bardzo ważne, ale należy pamiętać naszą historię, bo bez jej znajomości trudni jest budować przyszłość!
W styczniu ciąg dalszy, tym razem w terenie trochę sobie pobiegamy i postrzelamy.