Home LO wojskowe Kolejne szkolenia proobronne naszej umundurowanej młodzieży.
Kolejne szkolenia proobronne naszej umundurowanej młodzieży. PDF Drukuj Email

Mijają pierwsze miesiące nowego 2017 roku, jest to czas dalszego intensywnego szkolenia naszej umundurowanej młodzieży, uczniów klas wojskowych a jednocześnie członków Związku Strzeleckiego ,, Strzelec”.

 

Oto małe zestawienie:

· 3 i 23 lutego odbyły się szkolenia strzeleckie na średzkiej strzelnicy gdzie doskonaliliśmy swoje umiejętności z posługiwania się bronią długa jak i krótka, na odległościach 50 i 25 metrów. Trochę amunicji wystrzelaliśmy...

· 16 lutego do naszego miasta przybyli przedstawiciele poznańskiego WKU, którzy podczas szkolenia przedstawili młodzieży drogę, procedury, które należy spełnić podczas starania się o służbę w Wojsku Polskim. Począwszy od Służby Przygotowawczej poprzez studia na uczelniach wojskowych do aktualnego ostatnio tematu Obrony Terytorialnej. A spora grupa naszych absolwentów związała już swoja przyszłość z mundurem.

· 28-29 stycznia udaliśmy się do Wągrowca na szkolenie survivalowe, niby temat znany ale watro dodać, że prowadzony przez specjalistów z najwyższej półki tj. żołnierzy GROM.

· 20 stycznia to czas spędzony w Jednostce Wojskowej w Śremie, gdzie doskonaliliśmy musztrę zespołowa i indywidualna, zasady posługiwania się etatową bronią naszego Wojska: budowa i odpowiednie celowanie.

· 19 stycznia, ten dzień to zajęcia praktyczne w terenie na symulacjach walk w terenie z użyciem replik broni ASG. Kto się ociągał, popełniał błędy to odczuwał to na swojej skórze...

Warto dodać, że część zajęć realizowano podczas ferii, gdzie chętnych do zdobywania nowych umiejętności czy zdobywania nowych nie brakowało. Teoria musi był potwierdzana praktyką co dzieje się na naszym terenie.

Na początku marca ruszają praktyczne szkolenia w ramach ochrony podczas zagrożeń chemicznych.