Home LO wojskowe Wizyta Żandarmerii Wojskowej i zajęcia z bronią...
Wizyta Żandarmerii Wojskowej i zajęcia z bronią... PDF Drukuj Email

9 i 10 marca były dla uczniów naszej szkoły, młodzieży klas wojskowych trochę... stresujące.

W tym terminie mieliśmy kolejna kontrolę ,,umundurowania” prowadzona przez ŻW z Poznania, z małymi wyjątkami wszystko było bardzo dobrze. Przy okazji Żandarmi przeprowadzili zajęcia profilaktyczne z tematyki odpowiedniego korzystania z internetu oraz ochrony swoich danych osobowych. O takiej tematyce trzeba pamiętać i  zawsze przypominać.

W tych dniach uczniowie klasy II przypominali sobie, a uczniowie klasy I poznawali informacje, w ramach szkolenia strzeleckiego, o kbk AKMS i karabinku szturmowym  wz. 96, potocznie Beryl.

 

W drugiej połowie marca uczniowie naszych klas wojskowych będą realizowali zajęcia w 31 Bazie Lotnictwa Taktycznego Poznań – Krzesiny, gdzie praktycznie zostanie sprawdzona wiedza teoretyczna zdobyta podczas zajęć w szkole. Dodatkowo nasza młodzież zdobędzie nowe umiejętności podczas zajęć z Manewrową Kompanią Ochrony z Krzesin. Pamiętajmy, teoria nie sprawdzona w praktyce nie ma większego sensu.

 

{gallery}LWzandarmeria{/galery}