Home LO wojskowe II Średzki Bieg Pamięci Żołnierzy Niezłomnych – z naszym udziałem.
II Średzki Bieg Pamięci Żołnierzy Niezłomnych – z naszym udziałem. PDF Drukuj Email

5 marca odbył się II Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie klas wojskowych, członkowie Związku Strzeleckiego ,,Strzelec” zostali poproszeni o pomoc w przeprowadzeniu biegu. Do naszych zadań należało:

1. Zabezpieczenie wyznaczonych odcinków trasy a dodatkowo przygotowanie do udzielania pomocy na trudniejszych ostatnich kilometrach trasy biegu. Sam bieg był na dystansie 10km.

2. Przygotowanie na starcie i jednocześnie mecie biegu stanowisk gdzie goście, rodziny biegaczy mogły aktywnie spędzić czas.  W tym wypadku były to: pole minowe, rzutnia granatów, punkt z bronią gdzie np. można było sprawdzić lub zdobyć wiedzę w temacie budowy broni na bazie potocznie znanego Kałasznikowa.

3. Na 1963 metrze biegu, nasza młodzież przygotowała wartę która upamiętniała Żołnierzy Wyklętych, ciekawe dlaczego w tym miejscu...?

W niedzielnej akcji brało udział 32 naszych ludzi i tylko rozmowa z jednym kierowcą  zakłóciła niedzielny spokój...! Ale tak to już bywa.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za poświęcony czas!