Home LO wojskowe Sukcesy na zawodach wojskowych w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu.
Sukcesy na zawodach wojskowych w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu. PDF Drukuj Email

W ostatnich dniach kwietnia odbył się na terenie CSWL w Poznaniu VIII Międzynarodowy Patrol Wojskowy im. por. Łukasza Kurowskiego, pierwszego poległego naszego żołnierza w Afganistanie. Patrol organizowany był przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Aktywnych Rezerwistów, z którym Zespól Szkół Rolniczych – klasy wojskowe współpracują od ponad 6 lat.

W patrolu – zawodach uczestniczyło 40 trzyosobowych zespołów: weteranów, rezerwistów, żołnierzy zawodowych, żołnierzy służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych i kandydatów do służby w NSR oraz młodzieży szkolnej.

 

Nasza szkoła wystawiła 2 drużyny w składzie: Tomasz Prinz, Jan Czapkaior, Filip Pawlak, Mikołaj Gil, Krzysztof Piechowiak, Brunon Wróblewski.

 

Podczas patrolu rywalizacja przebiegała w następujących konkurencjach, które pozwalały sprawdzić wiedzę i umiejętności ogólnowojskowe.

  • Terenoznawstwo – ocena odległości.
  • Rozpoznawanie sprzętu wojskowego.
  • Pomoc przedmedyczna.
  • Rzut granatem.
  • pozoracja walki na symulatorze strzelań ,,Śnieżnik”.
  • Strzelnica tunelowa: strzelanie z kbk AK i pistoletu maszynowego PM-84 Glauberyt.

W wyniku całodniowej rywalizacji nasze drużyny zajęły 6 i 7 miejsce na 40 drużyn, a  lepiej wypadliśmy indywidualnie.

Uczeń klasy I wojskowej Jan Czapkaior wystrzelał najlepszy wynik z kbk AK wśród wszystkich zawodników za co otrzymał puchar od Komendanta 14 Wojskowego Oddziału Gospodarczego.

Uczniowie Tomasz Prinz i wspomniany Jan Czapkaior otrzymali także srebne Odznaki Strzeleckie WSAR za wysokie wyniki w konkurencji strzeleckiej na kbk AK i PM- Glauberyt.

Wyjazd do CSWL oceniamy za udany, a w maju kolejne podobne szkolenie – tym razem w Powidzu.