Home LO wojskowe Sukcesy w strzelectwie naszych umundurowanych uczniów.
Sukcesy w strzelectwie naszych umundurowanych uczniów. PDF Drukuj Email

Uczniowie klas wojskowych, członkowie Związku Strzeleckiego ,,Strzelec” RP maja możliwość zdobywać i doskonalić swoje umiejętności w strzelectwie. Na co dzień strzelany w naszym mieście na strzelnicy LOK-u, Bractwa Kurkowego. W tym wypadku z broni małokalibrowej. Na obiektach wojskowych np. w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych czy strzelnicy w Podstolicach koło Wrześni mamy przyjemność strzelać z trochę innych kalibrów...

 

 

 

Jednym z naszych ostatnich był udział w zawodach organizowanych w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Aktywnych Rezerwistów. W tych zawodach strzelaliśmy z: kbk AK, PM-98 ,,Glauberyt”.

Drużynowo, nasza najlepsza trójka zajęła 6 miejsce ( na 30 zespołów). Indywidualnie uczeń klasy pierwszej Jan Czapkaior strzelając z kbk AK uzyskał najlepszy wynik spośród wszystkich startujących ( 88 na 100 punktów) zdobywając puchar ufundowany przez Komendanta. Starsi koledzy, ,,wystrzelali” srebne i brązowe odznaki WSAR w kategorii PM-98.

Na dzień dzisiejszy mamy informacje, że Ministerstwo Obrony Narodowej skieruje na jesień uczniów klas wojskowych z ZSR na doskonalenie umiejętności strzeleckich do jednej z Jednostek Wojskowych poza Wielkopolską. Jest to dla nas spore wyróżnienie i znak, że to co robimy jest zauważalne i doceniane.