Home LO wojskowe Maj i czerwiec klas wojskowych podczas zajęć na lotniskach
Maj i czerwiec klas wojskowych podczas zajęć na lotniskach PDF Drukuj Email

W ostatnich dniach maja i na początku czerwca uczniowie naszych klas wojskowych spędzali czas na wielkopolskich lotniskach.

31 maja, środa, minęła nam w 32 Bazie Lotnictwa Transportowego w Powidzu a 1 czerwca, czwartek w 31 Bazie Lotnictwa Taktycznego na Krzesinach.

Podczas zajęć w Powidzu młodzież przeszła przeszkolenie ogólnowojskowe: musztra zespołowa i indywidualna, doskonalenie umiejętności rzucania granatami F-1 i RG-42, budowa broni na przykładzie ,,Beryla”, ochrona przeciwchemiczna – maski MP-5   i filtracyjna odzież ochronna FOO-1 oraz pokonywanie wojskowego toru przeszkód.

Poza szkoleniem mogliśmy poznać także samą Bazę jej infrastrukturę i bazujący w niej sprzęt latający tj. samoloty C-130 Herkules.

W dniu kolejnym nasi uczniowie w ramach współpracy udali się do 31. BLT na Krzesiny. W tym dniu pomagaliśmy w przeprowadzeniu Dnia Dziecka, przez festyn ,,przewinęło” się blisko 2500 dzieci, które na naszych punktach nauczania mogły: pokonać pole minowe mając do dyspozycji wykrywacze min, porzucać granatami ćwiczebnymi, pokonać tor przeszkód, który kończył się na strzelnicy, nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, zapoznać się z budowa broni na bazie kałasznikowa, oraz poznać sprzęt na którym szkoli się nasza młodzież.

Tłumy, kolejki przy naszych stanowiskach świadczyły, że nasza praca była bardzo dobrze odebrana przez uczestników festynu!

Podczas imprezy można było zobaczyć pokaz dynamiczny samolotu F-16 jaki zaprezentował pilot pokazowy F-16 DEMO TEAM. Nie po raz pierwszy mieliśmy okazję widzieć wyczyny naszego pilota, ale zawsze wzbudzają one u nas podziw.

Ma początek września planowana jest spora ,,impreza” na Krzesinach, na która nasza szkoła ma już zaproszenie.