Home POLA NADZIEI Dekoracje świąteczne klasy 1TAK
Dekoracje świąteczne klasy 1TAK PDF Drukuj Email

Uczniowie naszej szkoły w tym roku szkolnym przystąpili do akcji "Pola nadziei" organizowanej przez Stowarzyszenie im. Piotra Króla, ale na tym nie koniec. Uczniowie klasy I klasy Technikum Architektury Krajobrazu wraz z p. Joanną Zegar-Nowak wykonali w ramach zajęć praktycznych dekoracje świąteczne, które zostały przekazane na Świąteczny Jarmark Bożonarodzeniowy. Darczyńcy, którzy wspomogli budowę hospicjum zostali obdarowani naturalnymi świątecznymi dekoracjami.

Dekoracje zostały wykonane z naturalnych materiałów, które można zebrać w lesie, ogrodzie oraz parku.

Do konstrukcji gwiazd posłużyły pędy brzozy brodawkowej, derenia biała, sumka octowa i wiązu polnego. Uczniowie wykonali także szyszkowe bombki, do których wykonania posłużyły szyszki sosny zwyczajnej i świerku pospolitego. Jako ozdoby wykorzystano gałązki żywotnika zachodniego, świerku, kwiatostany, hortensji ogrodowej, owoce olchy czarnej, orzecha włoskiego, kukurydzę, berberysa pospolitego, miechunki ogrodowej i dębu szypułkowego, szyszki modrzewia europejskiego oraz trawy i liście jemioły oraz kolorowe włóczki.