Home POLA NADZIEI "Pola Nadziei" - tym razem z III GiB
"Pola Nadziei" - tym razem z III GiB PDF Drukuj Email

Dnia 13 października 2012 roku grupa gimnazjalistów z klasy III B pod opieką pani Marii Zielińskiej-Sierpowskiej wzięła udział w akcji „Pola Nadziei” organizowanej przez Stowarzyszenie im. Piotra Króla. Cała kampania polegała na sadzeniu cebulek żonkili w wyznaczonych miejscach w mieście, aby na wiosnę móc zebrać kwiaty będące symbolem nadziei i walki z chorobą. Dochody z całej akcji przeznaczone zostaną na budowę Hospicjum im. Piotra Króla, a zebrane żonkile zostaną przekazane na cele charytatywne.

Uczniowie naszej szkoły poświęcili to piękne sobotnie przedpołudnie, aby pomóc tym, którzy czekają na placówkę jaką ma być wybudowane hospicjum w Środzie Wlkp. Po posadzeniu cebulek w wyznaczonych miejscach gimnazjaliści mieli okazję uczestniczyć też w dalszych wydarzeniach na Rynku wraz z innymi wolontariuszami ze Środy. Tam mogli podziwiać zabytkowe samochody, motocykle, a także wziąć udział w konkursie z nagrodami, w którym można było wygrać m.in. przejażdżkę samochodem marki Porsche ulicami miasta.

Akcja ta pokazała, że czasem niewielki gest może komuś pomóc, a uczniowie poświęcając swój wolny czas na propagowanie tak szczytnego celu udowodnili swoją wrażliwość na losy bliźnich i bezinteresowna pomoc.

 

Autor: Kornelia Rydian ,klasa III B.