Home Sport Trzecie miejsce w rejonie tenisistów stołowych
Trzecie miejsce w rejonie tenisistów stołowych PDF Drukuj Email
czwartek, 17 listopada 2016 21:02

Trzecie miejsce w  Drużynowych Mistrzostwach Rejonu Poznań Wschód   Szkół Ponadgimnazjalnych  w tenisie Stołowym zajęli nasi reprezentanci.  W Jarocinie wystąpili w składzie: Krzysztof Katafiasz, Michał Melewski i Zbyszko Biernat.  W rozgrywkach grupowych rywalizowali z tenisistami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Śremie i Zespołu Szkół Politechnicznych we Wrześni. Po zaciętych pojedynkach zwyciężyli 4:3 rywali ze Śremu i  w podobnym stosunku ulegli Wrześni. Bezkonkurencyjny w indywidualnych pojedynkach był Krzysztof Katafiasz, a decydujący punkt w starciu ze Śremem zdobył Zbyszko Biernat. jako ostatni, przy stanie 3:3 toczył bój o decydujący punkt.

W małym finale, czyli meczu o trzecie miejsce nie dali szans gospodarzom. Już po trzech pierwszych singlach prowadzili 2:1. Debel w składzie Katafiasz i Biernat  po raz kolejny zdecydowanie zwyciężył iw ten sposób pozostał nie pokonany w turnieju.
Przy stanie 3:1 wystarczyło już tylko jedno zwycięstwo w trzech kolejnych singlowych grach. Niezawodny Katafiasz zapewniał to zwycięstwo, a na dodatek o  kolejne zwycięstwo postarał się także Michał Melewski.  
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr1 z Jarocina  został  w ten sposób pokonany wyraźnie, bo w stosunku 5:2.

Poprawiony: środa, 23 listopada 2016 07:43