Home Sport Nasi sportowcy w Toruniu
Nasi sportowcy w Toruniu PDF Drukuj Email
poniedziałek, 21 listopada 2016 22:52

Ósemka  naszych lekkoatletów z powodzeniem startowała na zawodach sportowych w Toruniu. Siedmiu z nich to uczniowie klasy sportowej. W pięknej hali lekkoatletycznej,  na odbywały się Mistrzostwa Europy i inne wielkie imprezy światowe walczyli uczniowie klasy sportowej: Martyna Dubert, Jolanta Ludwiczak, Paula Hamrol, Magda Czwojdrak, Mateusz Sadowczyk, Mikołaj Cylka i Piotr Tuliński. Z  Toruniu walczyła także czołowa sprinterka w Polsce - uczennica klasy IIA Ewelina Rozmiarek.

Część startowała indywidualnie lecz większość w ważnej rywalizacji drużynowej. Ewelina Rozmiarek była najsilniejszym punktem drużyny gimnazjalistów.   W ośmioosobowej drużynie, reprezentującej Ośrodek Lekkiej Atletyki Poznań byli z nią jeszcze Mikołaj Cylka, Mateusz Sadowczyk i Piotr Tuliński. Drużyna zajęła miejsce dziewiąte. Ewelina jak zwykle w biegu na 60m była niepokonana. 
Świetnie spisała się natomiast Martyna Dubert. Martyna urodziła się w 2004 roku i z tej racji wystartowała w reprezentacji OLA Poznań w ekipie szkół podstawowych. Drużyna zajęła trzecie miejsce i  Martyna odebrała z nią na podium brązowe medale. Miała w tym wielki udział. W decydującej walce o brązowy medal należało wygrać ostatnią konkurencję: sztafetę 8x200m.  Sztafetę stanowiła drużyna w składzie czterech chłopców i czterech dziewcząt. Kolejność biegania była dowolna, zatem były tu możliwe różne rozwiązania taktyczne. Trener Agnieszka Cichowlas, która opiekowała się całą poznańską sztafetą wystawiła na pierwszą zmianę właśnie Martynę Dubert wierząc w jej waleczność. Na pierwszej zmianie zwykle biegają mocni zawodnicy. Rywale, którymi byli w większości chłopcy byli zdziwieni, kiedy na mecie pierwszej zmiany okazało się, że stawkę sztafet na pierwszym miejscy przyprowadziła dziewczyna - właśnie Martyna.  Pozostali uczestnicy po zaciętej i emocjonującej walce tego prowadzenia do kończ nie oddali. Nie pomogła zacięta pogoń na ostatniej zmianie faworytów z Włocławka. 
W indywidualnym biegu na 500m niespodziankę zrobiła Jolanta Ludwiczak. Uzyskałą bardzo dobry czas - 1.35,81. Niewiele gorzej wypadła Paula Hamrol. Jej wynik to 1.40,50, a Paula jest podobnie jak Martyna o rok młodsza. Magda Czwojdrak na tym samym dystansie uzyskała 1.47,60.

Poprawiony: środa, 23 listopada 2016 11:26