Home Sport Szybkie bieganie w Kaliszu naszych uczennic
Szybkie bieganie w Kaliszu naszych uczennic PDF Drukuj Email
niedziela, 27 listopada 2016 19:23

W lekkoatletycznym meczu miast dla gimnazjalistów w Kaliszu wystąpiła liczna grupa naszych lekkoatletów.
Rewelacyjnie wypadły sprinterski, które podwójnie zwyciężyły w biegu na 60m. Złoty medal zdobyła Ewelina Rozmiarek(kl IIa), a srebrny Martyna Dubert (kl I C). Wynik Eweliny to 8,29, Martyny 8,58. Rezultat Martyny, uczennicy klasy pierwszej, choć jej rówieśniczki uczęszczają jeszcze do klasy szóstej jest wyjątkowo imponujący.  Wraz z  Eweliną, czołową już sprinterką w kraju powinny wkrótce stworzyć niezły duet. Obie wystąpiły także w skoku w dal. Ewelina zdobyła w tej konkurencji swój drugi złoty medal, a Martyna z wynikiem 4,48 zajęła piąte miejsce

W reprezentacji Środy znalazło się aż siedmiu uczniów sportowej klasy IC. To był poważny chrzest bojowy, ponieważ rywalizowali z trzecioklasistami. Wykazali zdecydowany wzrost poziomu wyników. W walce ze starszymi rywalami zdobyli sporo doświadczenia, które przyda się w przyszłości.  Zajmowali miejsca w środku stawki zdobywając sporo punktów do punktacji drużynowej. Środa zajęła w tej punktacji i zdobyła puchar. Oczywiście nasi uczniowie mogą się uważać za współautorów sukcesu.

 


Wyniki pozostałych naszych reprezentantów:

VII - Mateusz Sadowczyk  - skok w dal - 5,09
VII - Jolanta Ludwiczak - 300m - 52,89
VII - Pala Hamrol - 600m - 2.11,93
VIII - Mateusz Sadowczyk - 60m - 8,01
IX - Magda Czwojdrak - chód 1km - 6.25,97
IX - Marek Cylka - 60m - 8,19
IX - Piotr Tuliński - 1000m - 3.59,16

 

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 28 listopada 2016 19:57