Home Sport Dwa medale w Koźminie
Dwa medale w Koźminie PDF Drukuj Email
czwartek, 23 marca 2017 20:51

Dwa medale zdobyli nasi uczniowie w Mistrzostwach Wielkopolski szkół LZS w Koźminie.
Odbyły się tam rozgrywki o tytuły i medale w tenisie stołowym i szachach.

W tenisie stołowym bezkonkurencyjny był Krzysztof Katafiasz, uczeń klasy II LO. Obronił tym samym ubiegłoroczny tytuł.  W finale pokonał Dawida Mikułę z Zychlina. Obydwaj należą do stałych rywali i często spotykają si e w finałach ważnych turniejów.  Bilans ich pojedynków w ostatnim roku jest wyraźnie korzystny dla  Krzysztofa.

Drugi medal zdobył Andrzej Owsianowski w szachach z IV TR. Andrzej podobnie obronił tytuł wicemistrza sprzed roku. W tym  był jednak blisko zwycięstwa, gdyż zdobył tyle samo punktów co zwycięzca, mało tego wygrał z nim w bezpośrednim pojedynku. Rozgrywano jednak tylko pięć rund, a w systemie szwajcarskim to mało aby ustalić dokładnie kolejność.

Do punktacji drużynowej, w której szachiści zajęli czwarte miejsce dołożył się także Maciej Brylewski i Honorata Kosmowska (Oboje z IV TR). W tenisie stołowym punktowane miejsca zdobyli poza Krzysztofem Zbyszko Biernat (II LO), na co dzień tenisista ziemny i Sebastian Szczepaniak (II M). Tuż za ósemką znaleźli się: Marek Majek (IV TR), Anna Borowczyk i Paulina Bartkowiak (obie z II GR).

 

Poprawiony: czwartek, 06 kwietnia 2017 21:09