Home Sport Memoriał Miłosza Józefa Szczepańskiego w tenisie stołowym
Memoriał Miłosza Józefa Szczepańskiego w tenisie stołowym PDF Drukuj Email
wtorek, 16 maja 2017 17:50

 

14 maja nasza szkoła była organizatorem dużego turnieju tenisa stołowego. Był to już drugi memorał  poświęcony pamięci Miłosza Józefa Szczepańskiego.

Patron turnieju to zasłużony nauczyciel wychowania fizycznego w naszej szkole w latach 1957-85,  zaangażowany szkoleniowiec, wychowawca wielu pokoleń sportowców: lekkoatletów, siatkarek, koszykarek a także tenisistów stołowych.  Był pierwszym magistrem Wychowania Fizycznego w Środzie. Wśród uczestników turnieju było wielu z tych, którzy początki swojej przygody sportowej wiążą z nim. Najstarszym uczestnikiem turnieju, jednocześnie uczniem Miłosza Szczepańskiego był  urodzony w 1945 roku Zenon Miczke.

 

Turniej rozegrano w czterech kategoriach: kobiet, mężczyzn do lat 16, od 17 do 50 lat i ponad 50 lat. Najliczniej  i najsilniej była obsadzona kategoria mężczyzn 17-50. W tej grupie zagrało 20 zawodników min z Nekli, Poznania, Rogoźna, Wrześni i całego powiatu średzkiego.   Najlepszy w tej grupie okazał się uczeń klasy II LO - Krzysztof Katafiasz. Krzysztof już  w półfinale spotkał się z najgroźniejszym Danielem Welke z Poznania. Ten przedwczesny zdaniem wszystkich uczestników finał Krzysztof rostrzygnął na swoją korzyść w stosunku 3:1. W finale rywal, którym był Andrzej Głowiński z Nekli nie postawił wyżej poprzeczki. Krzysztof finał wygrał 3:0. Andrzej Głowiński spiął niewątpliwie klamrą sylwetkę patrona, urodzonego w Nekli, a związanego później życiowo i zawodowo ze Środą. 
Zaskoczeniem była także duża frekwencja w najstarszej grupie. Uczestnicy jednomyślnie potwierdzali fakt wysokiego poziomu gry i zaciętej rywalizacji.  
Wśród uczestnikó było wielu absolwentów ZSR, także aktualnych uczniów. W najmłodszej kategorii na trzecim miejscu znalazł się Piotr Mąderek, a drugie miejsce w turnieju kobiet zajęła Joanna Duda z klasy IC. Z licznego udziału w turnieju swoich wychowanków, a także innych bardzo dobrych graczy „dziekan” Miłosz cieszyłby się niezmiernie.

 

Otwarcia turnieju dokonał starosta średzki Marcin Bednarz a dekorację najlepszych celebrowała dyrekcja Zespołu Szkół Rolniczych. Gościem turnieju była żona patrona turnieju – Mirosława Szczepańska.

 

 

Wyniki

 

Mężczyźni 17-50 lat

1. Krzysztof Katafiasz – Środa
2. Andrzej Głowiński – Nekla
3. Daniel Welke – Poznań
4. Adrian Giziński – Rogoźno

 

Do lat 16

  1. Miłosz Kukawka – Rogoźno
  2. Mateusz Przybylski – Rogoźno
  3. Piotr Mąderek – Środa

 

Powyżej 50 lat

  1. Zdzisław Hejna – Września
  2. Henryk Piechnik – Września
  3. Waldemar Bogdański – Poznań

 

Kobiety

  1. Ewa Orłowska – Środa
  2. Joanna Duda - Pierzchno

Poprawiony: wtorek, 20 czerwca 2017 06:03