Home Sport Sukces lekkoatletek
Sukces lekkoatletek PDF Drukuj Email
wtorek, 20 czerwca 2017 07:01

Kolejny sukces odnotowały nasze  uczennice  w Finale Wojewódzkim Lekkoatletycznej Gimnazjady.

W punktacji drużynowej szkół nasze gimnazjum zajęło siódme miejsce. Sklasyfikowano ponad 150 szkół całego województwa. 
Wicemistrzynią gimnazjady została Ewelina Rozmiarek z klasy IIa. Po raz kolejny na najważniejszych zawodach staje na podium. Tuż za podium, na czwartym miejscu znalazła się uczennica klasy Ic Magda Czwojdrak.

 

Ewelina Rozmiarek wystartowała na dystansie 100 metrów. Na tym dystansie spotkała się ze znaną już sobie rywalką z Puszczykowa - Nikolą Mrugalską.  W eliminacjach uzyskała czas 12,90, a Nikola 13,00. W biegu  finałowym Ewelina wystartowała wspaniale i do 70 metra prowadziła. Jednak w końcówce uległa przeciwniczce. Uzyskała czas  12,70, a rywalka 12,61   Obie sprinterki należą do czołówki w kraju.

Bardzo dobrze zaprezentowała się pierwszoklasistka - Magda Czwojdrak. W chodzie na 2km ruszyła bardzo bojowo i podjęła tempo najlepszych. Do połowy dystansu utrzymywała się w stawce walczącej o medale. Czyniąca ze startu na start bardzo szybkie postępy Magda w końcówce odpadła i zajęła czwarte miejsce z czasem 12,55,68.

Wysokie siódme miejsce zajęła także Magda Wlazły w rzucie oszczepem. Uzyskała wynik 27,47. Niewiele, bo siedem setnych sekundy do finałowej ósemki zabrakło najmłodszej (rocznik 2004) Martynia Dubert na 100m. Czasem 13,67 zajęła czternaste miejsce. 
Drugi rok z rzędu do finału wojewódzkiego zakwalifikowała się także nasza sztafeta sprinterek 4x100m. Dziewczęta w składzie: Paula Hamrol, Martyna Dubert, Amelia Kajdan i ewelina Rozmiarek zajęła z czasem 55,27 siódme miejsce.

Punktowała także kolejna pierwszoklasistka - Jolanta Ludwiczak. Jola wystartowła w kuli i uzyskała 8,85.

Z chłopców do finału wojewódzkiego przedarł się tylko Marek Cylka. W biegu na 100m uzyskał czas 13,42.  Marek biegał już szybciej. Jego rekord życiowy wynosi 12,78. 
Łącznie dziewczęta zgromadziły 66 punktów i zajęły siódme miejsce w klasyfikacji szkół.

Poprawiony: środa, 28 czerwca 2017 06:45