Drukuj

TRADYCJE SPORTOWE

Pierwsze znaczące sportowe sukcesy nasi uczniowie odnieśli w 1956 roku na Wojewódzkich Mistrzostwach Szkół Rolniczych. Zwycięstwo w turnieju odnieśli wtedy koszykarze, a lekkoatleci zdobyli I miejsce punktacji drużynowej szkół . Koszykarze tytuł mistrzowski zdobyli powtórnie w 1966 roku.

Pierwsze medale z krajowych aren przywieźli w 1969 roku lekkoatleci. Byli to Mirosława Bębenek, Zofia Filipowicz i Zygmunt Mencel, którzy z powodzeniem reprezentowali szkołę na  Ogólnopolskich  Igrzyskach Szkół Rolniczych.

W 1970 roku pierwszy medal z Mistrzostw Polski Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe zdobyła Maria Piczuła w sztafecie 4x100. W tym samym roku wraz ze sztafetą  Orkanu zdobyła srebrny medal na  Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski. To był pierwszy medal z Mistrzostw Polski, gdzie startują wszyscy najlepsi zawodnicy w kraju. Maria Piczuła otwarła w ten sposób kolekcje medali. W latach 1970-1973 zdobyła sama szesnaście medali z Mistrzostw Polski LZS i Szkół Rolniczych, a także trzy medale z Mistrzostw Polski. Pierwszy medal z zawodów krajowych, zdobyty przez przedstawiciela innej dyscypliny poza lekkoatletyką był dziełem ciężarowca. Sukces ten odniósł Ryszard Wojnert, który zdobył w 1973 roku srebrny medal Ogólnopolskich Igrzysk Szkół Rolniczych w podnoszeniu ciężarów.  

Kolejne sukcesy sportowców ZSR w Środzie na arenie ogólnopolskiej odnotowujemy w latach  osiemdziesiątych.  Seryjnie medale na mistrzowskich zawodach zdobywają: Waldemar Borczyk, Aleksandra Siewert, Aleksander Kaczmarek i wielu innych. Szczególnie spektakularne są drużynowe sukcesy lekkoatletów, którzy byli klasyfikowani w czołówce na Ogólnopolskich Igrzyskach Szkół Rolniczych:

II miejsce – 1983r.,

III miejsce – 1981r. i 1993 r.,

IV miejsce – 1989r. i 1999r.

Szkolny zespół lekkoatletek w 1991 roku zajął  II miejsce w kraju w lidze o Puchar „Przeglądu Sportowego”.

W następnym dziesięcioleciu nasi uczniowie przekroczyli kolejny próg wtajemniczenia sportowego: występów w reprezentacji Polski. Pierwszym uczniem Zespołu Szkół Rolniczych, który dostąpił tego zaszczytu  był trójskoczek Tomasz Nowakowski. W 1993 roku wystąpił w trójmeczu LA Polska-Francja-Niemcy rozgrywanego we Francji.  Kolejną była Monika Kopankiewicz, najbardziej utytułowana lekkoatletka w historii szkoły, która w latach 1992 – 1995 zdobyła 21 medali na imprezach ogólnopolskich, a w 1994 roku zajęła  IV miejsce  w biegu na 400m na Europejskich Igrzyskach w Holandii. Ponadto wystąpiła jeszcze dwukrotnie w reprezentacji. Przez długi okres nie miała równych sobie w kraju na dystansie 400m, zwyciężając rok po roku w hali i na otwartym stadionie.

W 1991 roku pierwszy i jedyny do tej pory medal w grach sportowych zdobyli piłkarze ręczni. Z Ogólnopolskich Igrzysk Szkół Rolniczych wrócili z brązowym medalem.

Tradycja zobowiązuje zatem w kolejnych latach przybywało medalistów i reprezentantów Polski.

Na mistrzowskim poziomie prezentowali się również  sportowcy innych dyscyplin.

Szachowy mistrz Jerzy Owczarzak w 2000 roku wystąpił na Mistrzostwach Świata Juniorów w Hiszpanii, a rok później zapaśnik Radosław Siejak reprezentował barwy narodowe na Mistrzostwach Europy w Turcji. Jurek zaliczył również jeszcze dwa występy reprezentacyjne: mecze z Litwą i Ukrainą. W 1995 roku wielki talent objawił Łukasz Śmigaj, który zdobywał medale Mistrzostw Polski Juniorów a także Seniorów w olimpijskim taekwondoo. Multimedalistami oraz reprezentantkami Polski zostały kolejne lekkoatletki: Marta Kateras,  Agnieszka Cichowlas. Cała piątka występowała wielokrotnie z orzełkiem na piersi. Łukasz Śmigaj. Łukasz awansował do kadry olimpijskiej i był o krok od awansu na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Agnieszka Cichowlas, Łukasz Śmigaj oraz Jurek Owczarzak kontynuują z powodzeniem karierę sportową po zakończeniu szkoły jeszcze do dziś.

 

Uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w 90-letniej historii szkoły zdobyli 394 medale na imprezach ogólnopolskich.

 

Szczegółowe zestawienie wszystkich medalistów oraz reprezentantów Polski przedstawiamy w tabelach.

  


 

 Medaliści Mistrzostw Polski w historii szkoły

 

  1.

1970r.

Maria Piczuła –

4x100m            

srebrny

  2. 

1971r. 

Maria Piczuła –

4x100m    

złoty

  3. 

1971r.

Maria Piczuła –

4x100m (seniorek)  

srebrny

  4. 

1973r.

Stanisława Fręśko  – 

4x400   

srebrny

  5. 

1978r. 

Zbigniew Cichowlas –

4x400m   

srebrny

  6. 

1981r. 

Aleksandra Siewert   –

800m       

srebrny

  7.

1981r.

Waldemar Borczyk  –

oszczep      

brązowy

  8. 

1982r. 

Aleksandra Siwert –

800m (hala) 

brązowy

  9. 

1982r. 

Waldemar Borczyk –

kula (hala)  

brązowy

10. 

1982r. 

Aleksandra Siwert –

800m            

srebrny

11. 

1982r.

Aleksander Kaczmarek

chód 10km 

srebrny

12. 

1984r. 

Aleksander Kaczmarek

chód 5km (hala)

srebrny

13. 

1985r. 

Rafał Ochowiak – 

5km przełaj  

srebrny

14. 

1987r. 

Mariusz Knasiak –

4x400m         

brązowy

15. 

1987r. 

Piotr Lewicz –

4x400m              

brązowy

16.

1987r. 

Leszek Wojtaszak –

sporty obronne

złoty

17.

1992r.

Monika Kopankiewicz –

300m (hala)

złoty

18.

1992r. 

Tomasz Nowakowski –

trójskok

brązowy

19.

1992r. 

Monika Żuk –

kula

brązowy

20.

1992r. 

Monika Kopankiewicz –

400m    

złoty

21.

1993r. 

Monika Kopankiewicz –

300 (hala) 

złoty

22.

1993r. 

Tomasz Nowakowski –

trójskok (hala)

złoty

23.

1993r.

Monika Kopankiewicz –

400m     

srebrny

24.

1993r.

Dariusz Mencel –

4x400                 

złoty

25.

1993r. 

Tomasz Nowakowski –

trójskok  

brązowy

26.

1994r.

Monika Kopankiewicz –

300 (hala)

srebrny

27.

1994r.

Monika Kopankiewicz –

400m    

srebrny

28.

1994r.

Dariusz Mencel –

4x400             

złoty

29.

1994r.

Marcin Bąkowski –

4x400             

złoty

30.

1994r. 

Maciej Bąkowski –

4x400 (mł)         

brązowy

31.

1995r. 

Monika Kopankiewicz –

300m (hala)

złoty

32.

1995r. 

Maciej Markiewicz –

zapasy        

brązowy

33.

1995r. 

Monika Kopankiewicz –

400m    

srebrny

34.

1995r. 

Dariusz Mencel –

4x400m           

złoty

35.

1995r.

Marcin Kopankiewicz –

kata drużynowo

złoty

36.

1995r.

Radosław Bogucki – 

hokej na trawie

srebrny

37.

1995r.

Marcin Śmigielski –

hokej na trawie

srebrny

38.

1996r. 

Marcin Kopankiewicz –

kata drużynowo

złoty

39.

1996r.

Magdalena Wiśniewska –

kula mł.

srebrny

40.

1998r.

Artur Kaczmarek – `

4x100m

brązowy

41.

1998r. 

Ewelina Jerszyńska –`

chód 3 km mł.

srebrny

42.

1999r. 

Radosław Siejak – `

zapasy (sumo)

srebrny

43.

2000r.

Jerzy Owczarzak –

szachy

złoty

44.

2000r. 

Radosław Siejak –

zapasy

srebrny

45.

2000r.

Bartosz Springer –`

400m p.pł.

srebrny

46.

2001r. 

Radosław Siejak –`

zapasy

złoty 

47.

2001r. 

Marta Koteras –

4x100m

złoty

48.

2001r. 

Alicja Szydłowska –

4x100m

złoty 

49.

2001r. 

Eliza Kończalik –

taekwondo

srebrny

50.

2001r. 

Marta Koteras – `

200m (hala )

brązowy

51.

2001r. 

Jerzy Owczarzak – `

szachy w drużynie

brązowy

52.

2001r. 

Bartłomiej Sadowski –

4x400m  

brązowy 

53.

2002r.

Sylwia Strasz –` 

aekwondo

złoty

54.

2002r.

Marta Koteras –`

400m 

złoty

55.

2002r. 

Alicja Szydłowska –

4 x 400m

srebrny

56.

2002r.

Marta Koteras – `

4 x 400m 

srebrny

57.

2002r. 

Radosław Siejak –`

zapasy

brązowy

58.

2002r. 

Jerzy Owczarzak – `

szachy

brązowy

59.

2002r.

Bartłomiej Sadowski – `

4 x 400m

brązowy

60.

2002r.

Michał Sroka –`

4 x 400m

brązowy

61.

2003r.

Radosław Siejak – `

zapasy

złoty

62.

2003r. 

Marta Koteras –

4 x 100m 

złoty

63.

2003r.

Alicja Szydłowska – `

4 x 100m  

złoty

64.

2003r. 

Bartłomiej Sadowski –

4 x 400m 

złoty

65.

2003r.

Filip Szykuła –

hokej na trawie 

złoty

66.

2003r.

Paweł Stankowiak –

hokej na trawie 

złoty

67.

2003r. 

Dawid Ogoniak –`

hokej na trawie 

złoty

68.

2003r.

Marta Koteras – `

4 x 400m 

srebrny

69.

2003r. 

Alicja Szydłowska – `

4 x 400m 

srebrny

70.

2003r.

Sylwia Strasz –

taekwondo 

srebrny

71.

2003r. 

Marta Koteras –`

400m 

brązowy

72.

2004r. 

Agnieszka Cichowlas –

skok w dal 

srebrny

73.

2005r. 

Agnieszka Cichowlas –

skok w dal (hala)

złoty

74.

2005r. 

Łukasz Śmigaj –`

teakwondo (sen.)

brązowy

75.

2005r. 

Łukasz Śmigaj – `

teakwondo

złoty

76.

2005r.

Sebastian Pachura –`

skok w dal

srebrny

77.

2006r.

Agnieszka Cichowlas –

skok w dal (hala)

brązowy

78.

2006r. 

Sebastian Pachura –`

skok w dal (hala)

brązowy

79.

2006r. 

Łukasz Śmigaj –

taekwondo (jun)

złoty

80.

2006r. 

Łukasz Śmigaj –

taekwondo (sen)

złoty

81.

2006r.

Agnieszka Cichowlas – `

skok w dal

brązowy

82.

2007r. 

Agnieszka Cichowlas –`

skok w dal (hala)

złoty

83.

2007r. 

Łukasz Śmigaj – `

taekwondo (sen)

złoty

84.

2009r. 

Magda Leporowska –

taekwondo (jun)

złoty

85.

2010r.  

Magda Leporowska –

taekwondo (jun)

złoty

86.

2010r. 

Tomasz Siemieniec –

Łucznictwo terenowe

srebrny

87.

2010r. 

Julia Twardowska –

siatk. plaż.(jun)

złoty

87.

2010r. 

Agnieszka Makałowska –

siatk. plaż.(jun)

złoty

            


 

Medaliści Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS 

 

1.

1970

Maria Piczuła  –

100 m

srebrny

2.

1971

Maria Piczuła –

100 m

złoty

3.

1971

Maria Piczuła –

200 m

złoty

4.

1971

Maria Piczuła –

4 x 100 m

złoty

5.

1972

Maria Piczuła –

100 m

złoty

6.

1979

Regina Joachimiak –

skok w dal

złoty

7.

1980

Małgorzata Machajewska  – 

1500 m

złoty

8.

1980

Zbigniew Cichowlas ­ –

800 m

brązowy

9.

1981

Waldemar Borczyk  –

oszczep

brązowy

10.

1981

Waldemar Borczyk  –

oszczep

srebrny

11.

1981

Janusz Wolniewicz  –

skok wzwyż

srebrny

12.

1981

Aleksandra Siewert  –

400 m

brązowy

13.

1981

Aleksandra Siewert  –

800 m

brązowy

14.

1982

Waldemar Borczyk  –

kula

złoty

15.

1982

Aleksandra Siewert  –

800 m

brązowy

16.

1982

Małgorzata Machajewska  –  

chód 5 km

brązowy

17.

1982

Aleksander Kaczmarek  –  

chód 10 km 

brązowy

18.

1982

Mirosław Siemieniec  –

młot

brązowy

19.

1983

Waldemar Borczyk  –

kula

złoty

20.

1983

Rafał Ochowiak  –

1000 m

złoty

21.

1983

Aleksander Kaczmarek  –  

chód 10 km

srebrny

22.

1983

Krzysztof Mikołajczak  –  

400 m p.pł.

brązowy

23.

1983

Krzysztof Czubaj  –    

100 m

brązowy

24.

1983

Grzegorz Burchacki  –

chód 10 km

brązowy

25.

1984

Aleksander Kaczmarek  –  

chód 10 km

złoty

26.

1984

Krzysztof Mikołajczak  –   .

400 m p.pł

srebrny

27.

1984

Krzysztof Mikołajczak  –  

110 m p.pł.

brązowy

28.

1985

Krzysztof Czubaj  –    

100 m

srebrny

29.

1985

Rafał Ochowiak  –

3000 m, przełaj

srebrny

30.

1985

Aldona Jasińska  –

200 m

brązowy

31.

1985

Krzysztof Czubaj  –  

200 m

brązowy

32.

1986

Maria Ochowiak  – 

skok w dal

brązowy

33.

1987

Monika Orłowska  –  

800 m

brązowy

34.

1987

Maria Ochowiak  –  

skok w dal

brązowy

35.

1987

Piotr Lewicz  –  

400 m

brązowy

36.

1987

Rafał Nadrowski  – 

3000 m, przełaj

brązowy

37.

1988

Maria Ochowiak  –  

skok w dal

złoty

38.

1988

Mariusz Knasiak  –  

200 m

złoty

39.

1988

Mariusz Knasiak  –  

100 m

złoty

40.

1988

Maciej Mieloch  –

100 m

srebrny

41.

1988

Monika Multaniak  –  

skok wzwyż

brązowy

42.

1990

Monika Multaniak  –   

skok wzwyż

srebrny

43.

1991

Monika Kopankiewicz  – 

100 m

srebrny

44.

1991

Monika Kopankiewicz  – 

skok w dal

srebrny

45.

1991

Monika Multaniak  –    

skok wzwyż

srebrny

46.

1991

Hanna Wojtkowiak  – 

100 m p.pł.

brązowy

47.

1991

Tomasz Machajewski  –

zapasy

brązowy

48.

1992

Monika Kopankiewicz  –  

200 m

złoty

49.

1992

Monika Multaniak  –   

skok wzwyż

złoty

50.

1992

Tomasz Nowakowski  –

trójskok

złoty

51.

1994

Beata Kurek  – 

Skok w dal

złoty

52.

1994

Marcin Bąkowski  –  

200 m

srebrny

53.

1994

Dariusz Mencel  –

   4 x 100 m

srebrny

54.

1994

Marcin Bąkowski  –  

4 x 100 m

srebrny

55.

1995

Michał Markiewicz  –  

zapasy

srebrny

56.

1996

Rafał Kowalewski  –  

110 m p.pł.

srebrny

57.

1996

Katarzyna Jańczak  –   

4 x 100 m

brązowy

58.

1997

Artur Kaczmarek  –  

400 m p.pł.

brązowy

59.

1997

Artur Kaczmarek  –  

4 x 400 m

brązowy

60.

1998

Artur Kaczmarek  –  

400 m p.pł.

srebrny

61.

1998

Artur Kaczmarek  –  

110 m p.pł.

brązowy

62.

1998

Artur Kaczmarek  –  

4 x 400 m

brązowy

63.

1998

Anna Jakubowska  –  

4 x 400 m

brązowy

64.

1998

Michał Markiewicz   –

zapasy

brązowy

65.

1999

Radosław Siejak  –

zapasy

brązowy

66.

2000

Alicja Szydłowska  –  

200 m

brązowy

67.

2001

Radosław Siejak  – 

zapasy

złoty

68.

2001

Marta Koteras  –

200 m

srebrny

69.

2001

Marta Koteras  –

4 x 100 m

brązowy

70.

2001

Ewelina Modrzejewska  –  

4 x 100 m

brązowy

71.

2001

Alicja Szydłowska  –   

4 x 100 m

brązowy

72.

2002

Marta Koteras  –  

400 m

złoty

73.

2002

Alicja Szydłowska   –  

4 x 400 m

złoty

74.

2002

Bartłomiej Sadowski  – 

4 x 400 m

złoty

75.

2002

Marta Koteras  – 

200 m

srebrny

76.

2002

Ewelina Jerszyńska  –

chód 10 km

srebrny

77.

2002

Marta Koteras  –  

4 x 100 m

srebrny

78.

2002

Alicja Szydłowska  –  

4 x 100 m

srebrny

79.

2003

Marta Koteras  –  

400 m

srebrny

80.

2003

Marta Koteras  –  

200 m

brązowy

81.

2004

Agnieszka Cichowlas  –  

skok w dal

srebrny

82.

2004

Ewelina Modrzejewska  –  

4 x 100 m

srebrny

83.

2004

Ewelina Modrzejewska  –

skok w dal

brązowy

84.

2005

Agnieszka Cichowlas  –  

skok w dal

srebrny

85.

2005

Sebastian Pachura  –  

skok w dal

srebrny

86.

2005

Sebastian Pachura  –  

100 m

brązowy

87.

2005

Agnieszka Cichowlas  –  

4 x 100 m

brązowy

88.

2005

Sebastian Pachura  –  

4 x 100 m

brązowy

 


 

 

Medaliści 
Ogólnopolskich Igrzysk Szkół Rolniczych,
Mistrzostw Polski Szkół Rolniczych
i Mistrzostw Polski Szkół LZS
 

 

 

1.

1969

Mirosława Bębenek

4 x 100 m

złoty

2.

1969

Zofia Filipowicz

4 x 100 m

złoty

3.

1969

Zygmunt Mencel

4 x 100 m

złoty

4.

1970

Maria Piczuła

100 m

srebrny

5.

1970

Maria Piczuła

skok w dal

srebrny

6.

1970

Maria Piczuła

4 x 100 m

złoty

7.

1970

Jan Tomczak

400 m

srebrny

8.

1970

Jan Tomczak

4 x 100 m

złoty

9.

1971

Maria Piczuła

200 m

złoty

10.

1971

Maria Piczuła

4 x 100 m

złoty

11.

1971

Maria Piczuła

100 m

złoty

12.

1972

Maria Piczuła

100 m

złoty

13.

1972

Maria Piczuła

200 m

złoty

14.

1972

Maria Piczuła

4 x 100 m

złoty

15.

1973

Stanisława Fręśko

400 m

złoty

16.

1973

Maria Piczuła

200 m

brązowy

17.

1973

Maria Piczuła

4 x 100 m

złoty

18.

1973

Stanisława Fręśko

4 x 400 m

złoty

19.

1973

Stanisława Fręśko

4 x 100 m

złoty

20.

1973

Ryszard Wojnert

ciężary

srebrny

21.

1977

Iwona Cichowlas

800 m

srebrny

22.

1980

Regina Joachimiak

skok w dal

złoty

23.

1980

Regina Joachimiak

200 m

złoty

24.

1980

Waldemar Borczyk

kula

złoty

25.

1980

Waldemar Borczyk

oszczep

złoty

26.

1980

Małgorzata Machajewska

400 m

srebrny

27.

1980

Małgorzata Machajewska

800 m

srebrny

28.

1980

Zbigniew Cichowlas

400 m

srebrny

29.

1980

Zbigniew Cichowlas

800 m

srebrny

30.

1980

Robert Zimmer

dysk

srebrny

31.

1980

Janusz Wolniewicz

skok wzwyż

srebrny

32.

1980

Wiesław Jakubowski

skok wzwyż

brązowy

33.

1981

Iwona Jaworska

oszczep

złoty

34.

1981

Waldemar Borczyk

oszczep

złoty

35.

1981

Waldemar Borczyk

kula

złoty

36.

1981

Aleksandra Siewert

400 m

srebrny

37.

1981

Aleksandra Siewert

800 m

srebrny

38.

1981

Małgorzata Machajewska

4 x 400 m

srebrny

39.

1981

Irena Jędrasiak

4 x 400 m

srebrny

40.

1981

Aleksandra Siewert

4 x 400 m

srebrny

41.

1981

Zbigniew Cichowlas

400 m

brązowy

42.

1981

Zbigniew Cichowlas

800 m

brązowy

43.

1981

Zbigniew Cichowlas

4 x 400 m

brązowy

44.

1981

Janusz Wolniewicz

skok wzwyż

brązowy

45.

1982

Janusz Wolniewicz

skok wzwyż

srebrny

46.

1982

Mirosław Siemieniec

oszczep

brązowy

47.

1983

Waldemar Borczyk

kula

złoty

48.

1983

Krzysztof Czubaj

100 m

złoty

49.

1983

Jacek Zys

4 x 100 m

złoty

50.

1983

Krzysztof Czubaj

4 x 100 m

złoty

51.

1983

Irena Jędrasiak

400 m p.pł.

srebrny

52.

1983

Aldona Jasińska

100 m

brązowy

53.

1983

Aleksandra Siewert

1500 m

brązowy

54.

1983

Krzysztof Mikołajczak

400 m p.pł.

brązowy

55.

1983

Irena Jędrasiak

4 x 400 m

brązowy

56.

1983

Aldona Jasińska

4 x 400 m

brązowy

57.

1983

Aleksandra Siewert

4 x 400 m

brązowy

58.

1984

Krzysztof Mikołajczak

400 m p.pł.

złoty

59.

1984

Waldemar Borczyk

oszczep

brązowy

60.

1984

Rafał Ochowiak

3000 m przełaj

złoty

61.

1984

Krzysztof Mikołajczak

110 m p.pł

brązowy

62.

1984

Waldemar Borczyk

oszczep

brązowy

63.

1984

Aldona Jasińska

100 m

brązowy

64.

1984

Krzysztof Czubaj

100 m

brązowy

65.

1984

Krzysztof Czubaj

200 m

brązowy

66.

1985

Krzysztof Czubaj

100 m

złoty

67.

1985

Krzysztof Czubaj

200 m

złoty

68.

1985

Krzysztof Czubaj

4 x 100 m

złoty

69.

1985

Aldona Jasińska

100 m

srebrny

70.

1985

Aldona Jasińska

200 m

srebrny

71.

1985

Rafał Ochowiak

1500 m

brązowy

72.

1985

Mariusz Knasiak

4 x 400 m

brązowy

73.

1985

Rafał Ochowiak

4 x 400 m

brązowy

74.

1986

Mariusz Knasiak

100 m

srebrny

75.

1986

Mariusz Knasiak

200 m

srebrny

76.

1986

Maria Ochowiak

skok w dal

brązowy

77.

1987

Maria Ochowiak

skok w dal

złoty

78.

1987

Mariusz Knasiak

4 x 100 m

srebrny

79.

1987

Maria Ochowiak

4 x 100 m

brązowy

80.

1987

Jolanta Jędraszak

4 x 100 m

brązowy

81.

1987

Ilona Szczepańska

tenis stołowy

brązowy

82.

1987

Renata Langner

tenis stołowy

brązowy

83.

1987

Grzegorz Rozmiarek

zapasy

brązowy

84.

1988

Mariola Kmieciak

kula

złoty

85.

1988

Paweł Ziółkowski

110 m p.pł

złoty

86.

1988

Piotr Lewicz

400 m

złoty

87.

1988

Henryka Jasińska

100 m

srebrny

88.

1988

Mariola Kmieciak

dysk

srebrny

89.

1988

Maria Ochowiak

200 m

srebrny

90.

1988

Maria Ochowiak

skok w dal

srebrny

91.

1988

Mariusz Knasiak

100 m

srebrny

92.

1988

Mariusz Knasiak

200 m

brązowy

93.

1988

Monika Orłowska

200 m

brązowy

94.

1988

Maciej Mieloch

100 m

brązowy

95.

1988

Maciej Mieloch

skok w dal

brązowy

96.

1988

Grzegorz Rozmiarek

zapasy

brązowy

97.

1989

Maria Ochowiak

skok w dal

złoty

98.

1989

Ilona Szczepańska

tenis stołowy

złoty

99.

1989

Renata Langner

tenis stołowy

złoty

100.

1989

Monika Orłowska

4 x 100 m

złoty

101.

1989

Henryka Jasińska

4 x 100 m

złoty

102.

1989

Maria Ochowiak

4 x 100 m

złoty

103.

1989

Agnieszka Duczmal

4 x 100 m

złoty

104.

1989

Henryka Jasińska

100 m

brązowy

105.

1989

Monika Orłowska

400 m

brązowy

106.

1989

Mariola Kmieciak

dysk

brązowy

107.

1989

Tomasz Machajewski

zapasy

złoty

108.

1989

Mariusz Knasiak

4 x 100 m

złoty

109.

1989

Maciej Mieloch

4 x 100 m

złoty

110.

1990

Monika Orłowska

100 m

złoty

111.

1990

Hanna Wojtkowiak

100 m p.pł.

złoty

112.

1990

Monika Multaniak

skok wzwyż

złoty

113.

1990

Tomasz Machajewski

zapasy

złoty

114.

1990

Henryka Jasińska

100 m

srebrny

115.

1990

Monika Orłowska

400 m p.pł.

srebrny

116.

1990

Tomasz Nowakowski

110 m p.pł

srebrny

117.

1990

Maciej Mieloch

skok w dal

srebrny

118.

1990

Grzegorz Rozmiarek

zapasy

srebrny

119.

1990

Mariola Kmieciak

kula

brązowy

120.

1990

Krzysztof Polowczyk

zapasy

brązowy

121.

1991

Monika Żuk

kula

złoty

122.

1991

Hanna Wojtkowiak

100 m p.pł.

złoty

123.

1991

Mariola Kmieciak

kula

złoty

124.

1991

Krzysztof Polowczyk

zapasy

złoty

125.

1991

Mariola Kmieciak

dysk

srebrny

126.

1991

Tomasz Nowakowski

trójskok

srebrny

127.

1991

Agnieszka Duczmal

4 x 100 m

srebrny

128.

1991

Hanna Wojtkowiak

4 x 100 m

srebrny

129.

1991

Henryka Jasińska

4 x 100 m

srebrny

130.

1991

Monika Żuk

oszczep

brązowy

131.

1991

Tomasz Nowakowski

100 m p. pł.

brązowy

132.

1991

Piłka Ręczna -

 

brązowy

T. Fludra, M. Łoś, G. Muszyński,  T. Ryll, P. Rozwora, P. Kępski, T.Januszkiewicz T. Wawrzyniak,  A. Nowaczyk, A. Kąsowski J. Ritter
 

133.

1992

Monika Kopankiewicz

200 m

złoty

134.

1992

Monika Multaniak

skok wzwyż

złoty

135.

1992

Monika Multaniak

100 m p. pł.

srebrny

136.

1992

Tomasz Nowakowski

trójskok

srebrny

137.

1992

Dorota Świerczyńska

100 m p. pł.

brązowy

138.

1992

Monika Kopankiewicz

400 m

brązowy

139.

1992

Joanna Erkier

dysk

brązowy

140.

1993

Monika Kopankiewicz

200 m

złoty

141.

1993

Monika Kopankiewicz

400 m

złoty

142.

1993

Beata Kurek

skok w dal

złoty

143.

1993

Tomasz Nowakowski

trójskok

złoty

144.

1993

Dariusz Mencel

4 x 400 m

złoty

145.

1993

Dariusz Mencel

100 m p. pł.

srebrny

146.

1993

Dorota Świerczyńska

4 x 100 m

srebrny

147.

1993

Beata Kurek

4 x 100 m

srebrny

148.

1993

Monika Kopankiewicz

4 x 100 m

srebrny

149.

1993

Tomasz Nowakowski

110 m p. pł

srebrny

150.

1993

Joanna Erkier

kula

brązowy

151.

1993

Joanna Erkier

dysk

brązowy

152.

1993

Sławomir Jarecki

skok wzwyż

brązowy

153.

1993

Maciej Markiewicz

oszczep

brązowy

154.

1993

Konrad Bartłomiejczak

zapasy

brązowy

155.

1993

Sebastian Pawłowski

zapasy

brązowy

156.

1994

Beata Kurek

skok w dal

złoty

157.

1994

Tomasz Nowakowski

trójskok

złoty

158.

1994

Dorota Świerczyńska

200 m

srebrny

159.

1994

Konrad Bartłomiejczak

zapasy

srebrny

160.

1995

Monika Kopankiewicz

200 m

złoty

161.

1995

Monika Kopankiewicz

400 m

złoty

162.

1995

Rafał Kowalewski

110 m p. pł.

złoty

163.

1995

Dorota Świerczyńska

100 m

srebrny

164.

1995

Sebastian Pawłowski

zapasy

srebrny

165.

1995

Dorota Świerczyńska

200 m

brązowy

166.

1995

Dariusz Mencel

400 m p. pł.

brązowy

167.

1995

Monika Kopankiewicz

4 x 100 m

złoty

168.

1995

Dorota Świerczyńska

4 x 100 m

złoty

169.

1995

Dariusz Mencel

4 x 100 m

złoty

170.

1995

Artur Kaczmarek

4 x 400 m

złoty

171.

1996

Monika Kopankiewicz

200 m

złoty

172.

1996

Monika Kopankiewicz

400 m

złoty

173.

1996

Dariusz Mencel

400 m p. pł.

złoty

174.

1996

Rafał Kowalewski

110 m p. pł.

srebrny

175.

1996

Artur Kaczmarek

400 m mł.

brązowy

176.

1996

Artur Kaczmarek

400 m p. pł.

brązowy

177.

1996

Dariusz Mencel

400 m st.

brązowy

178.

1996

Michał Markiewicz

zapasy

brązowy

179.

1997

Artur Kaczmarek

400 m p. pł.

srebrny

180.

1997

Rafał Kowalewski

110 m p. pł.

brązowy

181.

1997

Rafał Kowalewski

trójskok

brązowy

182.

1998

Artur Kaczmarek

110 m p. pł.

srebrny

183.

1998

Artur Kaczmarek

400 m p. pł.

brązowy

184.

1998

Michał Markiewicz

zapasy

brązowy

185.

1999

Artur Kaczmarek

400 m p. pł.

srebrny

186.

1999

Michał Markiewicz

zapasy

brązowy

187.

2000

Radosław Siejak

zapasy

złoty

188.

2000

Alicja Szydłowska

200 m

złoty

189.

2000

Bartosz Springer

110 m p. pł.

srebrny

190.

2000

Alicja Szydłowska

100 m

brązowy

191.

2001

Ewelina Modrzejewska

skok w dal

złoty

192.

2001

Marta Koteras

200 m

srebrny

193.

2001

Michał Sroka

200 m

srebrny

194.

2001

Michał Sroka

400 m

srebrny

195.

2001

Marta Koteras

4 x 100 m

srebrny

196.

2001

Ewelina Modrzejewska

4 x 100 m

srebrny

197.

2002

Marta Koteras

200 m

złoty

198.

2002

Marta Koteras

400 m

złoty

199.

2002

Ewelina Modrzejewska

skok w dal

złoty

200.

2002

Bartłomiej Sadowski

4 x 400 m

złoty

201.

2002

Marta Koteras

4 x 100 m

srebrny

202.

2002

Ewelina Modrzejewska

4 x 100 m

srebrny

203.

2002

Ewelina Jerszyńska

chód 10 km

brązowy

204.

2003

Marta Koteras

200 m

złoty

205.

2003

Alicja Szydłowska

4 x 100 m

złoty

206.

2003

Marta Koteras

4 x 100 m

złoty

207.

2003

Marta Koteras

400 m

srebrny

208.

2003

Bartłomiej Sadowski

4 x 400 m

brązowy

209.

2004

Ewelina Modrzejewska

skok w dal

złoty

210.

2004

Grzegorz Wlazły

3000 m

złoty

211.

2004

Agnieszka Cichowlas

skok w dal

srebrny

212.

2004

Krzysztof Rozmiarek

chód 10 km

srebrny

213.

2004

Ewelina Modrzejewska

4 x 100 m

srebrny

214.

2005

Ewelina Modrzejewska

skok w dal

srebrny

215.

2005

Agnieszka Cichowlas

4 x 100 m

brązowy

216.

2005

Ewelina Modrzejewska

4 x 100m

brązowy

 

 


 

 

REPEZENTANCI POLSKI

 

1.

1992

Tomasz Nowakowski

trójskok - 14,53 m.

Trójmecz Juniorów
Francja - Niemcy - Polska (Francja)

 

 

 

2.

1993

Monika Kopankiewicz

400m - 56.09    

Europejski Igrzyska Młodzieży
(Holandia)       IV miejsce

 

 

3.

1994

Monika Kopankiewicz

400m - 56,11  

Mecz Juniorów
Polska - Rosja - Niemcy - Wielka Brytania
(Warszawa)

 

 

4.

1994

Monika Kopankiewicz

4 x 400m  

Mecz Reprezentacji Młodzieżowych
Ukraina - Rumunia - Białoruś - Polska  (Lwów)

 

 

 

5.

2000

Jerzy Owczarzak

szachy  

Mecz Juniorów Litwa - Polska (Wilno)

 

 

6.

2000

Jerzy Owczarzak

szachy

Mecz Juniorów  Polska - Ukraina (Przemyśl)

 

 

7.

2000

Bartosz Springer

400m p.pł. 54,46s

Trójmecz Juniorów
Polska - Finlandia - Bałtyk Team (Białystok)

 

 

8.

2000

Jerzy Owczarzak

szachy

Mistrzostwa Świata Juniorów (Hiszpania)
XXIII m 

 

 

9.

2001

Radosław Siejak

zapasy  

Mistrzostwa Europy Kadetów (Turcja)

 

 

10.

2002

Marta Koteras

 

400m - 55,71s, 4 x 400

Francja - Polska do lat 20 (Besancom)

 

11.

2003

Marta Koteras

 

4 x 400m

Mecz Juniorów Polska - Rosja -
Wielka Brytania (Szczecin)

 

 

12.

2004

Agnieszka Cichowlas

skok w dal 5,56m

Mecz Juniorów Młodszych
Polska - Rosja - Niemcy - Hiszpania
(Bydgoszcz)

 

 

13.

2005 

 Łukasz Śmigaj  

 

taekwondo  

 Mistrzostwa Europy Seniorów – XIII miejsce

 

14.

2006

Łukasz Śmigaj  

 

taekwondo   

Mistrzostwa Europy Seniorów (Bonn) –
IX miejsce

 

 

15.

2006

Tomasz Droździński  

modelarstwo szybowcowe wolnolatające  

 

Mistrzostwa Świata Juniorów (Borne) 
V miejsce w drużynie

 

16.

2006

Bartosz Kubiak 

 

hokej na trawie     

mecze międzypaństwowe juniorów 
Czechy, Ukraina , Słowacja

 

 

17.

2007

Agnieszka Cichowlas

 

skok w dal 

Polska- Ukraina- Białoruś  (Spała)

 

18.

2007

Agnieszka Cichowlas

 

skok w dal

 Mistrzostwa Europy Juniorów (Hengello)

 

19.

2007

Łukasz Śmigaj  

taekwondo   

Mistrzostwa Świata Seniorów (Bonn) –
IX miejsce

 

 

19.

2007

Tomasz Droździński  

modelarstwo szybowcowe wolnolatające 

Mistrzostwa Świata Juniorów,
Mistrzostwa Świata Seniorów